Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím sziámi harcoshalat szeretn...

Hím sziámi harcoshalat szeretnék, mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Az akvárium mekkora legyen?Lehet gömb is?Vagy jó a szögletes is?(mert van egy 23x30asom)Levegőztető kell?

Vagy adna valaki egy oldalt ahol minden pontos infót megkapok?

Jövő hét csütörtökön jönne az új lakó :)


2009. szept. 18. 10:29
1 2
 11/17 Salx Narval ***** válasza:
Nem akarok én beléd kötni, de a gömbakvárium, nem akvarisztikai célra való.Az pedig, hogy van egy irányelv,liter/cm arány ,nem azt jelenti, hogy egy 10cm halat elég egy 10-15 literes üvegben tartani.Egy halnak van mozgásigénye is.Lehet, hogy elég részére a 10-15 liter, de egy 100Literes aksiban a többi hal mellett.Nos a Betta 50cm- es territóriumot védd.Szerinted 15-20 literben ,hogy.Azért mert így is tartják és él, az nem azt jelenti, hogy így is, jó neki.A halgondozás magában foglalja, a lehető legjobb körülmények biztosítását én legalábbis, erre az irányelvre próbálom tanítani a kezdőket.Nem állt szándékomban megbántani, elnézést kérek.SN
2009. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Maximálisan egyet értek SN-el.Ilyen erővel tarthatnál egy neonhalat egy 4 literes müanyagüvegben vagy akármiben.Szerinted meddig él?Vagy tarts a kádban cápát:)(de ne fürdőzz addig:))Lucky
2009. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Érdekes... Ugyan ezt a kérdést tette fel valaki, vagy talán ugyan ez a kérdező.

Az egyik válaszoló szinte szó szerint ugyan ezt a választ írta, mint én, de nem lett lepontozva. Sőt, többen megerősítették.

Hogy mire jó ez a lepontozósdi azt nem tudom... Gyanítom, hogy a lepontozó el sem olvasta amit írtam, csak vaktában nyomkodja az ikonokat.

Sajnálom az illetőt. Remélem, hogy abban legalább segíthettem neki, hogy ezáltal csökkentettem a kisebbségi érzésén és ezzel örömet okoztam neki.

Csak így éppen a kérdező nem fog pontos választ kapni. :(

2009. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hogy ne csak off legyen: egy kezdő szerintem ne 100 liter fölötti akváriummal kezdjen. Egy szem halacskához ez teljesen indokolatlan. A több halhoz nem csak azért kell nagyobb akvárium, hogy legyen elegendő mozgásterük, hanem azért is, mert több hal jobban terheli a vizet. Ezt érdemes átgondolni.

Ha már a lehető legjobb körülmények biztosításánál tartunk, van még jobb a 100 literes akváriumnál: 1000literes akvárium, intervallumszűrő, ioncserélő vízlágyító, denitrifikátor, fémhalogén világítás, és még sorolhatnám... Ilyen körülmények között biztos a lehető legjobban érezné magát az az egy darab betta. Csak éppen nem ártana az ésszerűséget is figyelembe venni! Így ugyanis jó esély van rá, hogy a kezdő akvarista rövid időn belül meg fogja utálni az akvarisztikát. És ez után már nem lesznek biztosítva a lehető legjobb körülmények.

Nekem ez a véleményem.


Az AME egyik alapító tagja

2009. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Salx Narval ***** válasza:
Kedves AME-s kolléga,Természetesen az optimális körülmények alatt az értendő, hogy ha 20Literes az aksi, akkor nem Bettát kell benne tartani.Ha viszont Betta, akkor minimum 50Liter.De ügyesen kiforgattad a szavaimat, azt meg kell hagyni.Néha olvasgathatnád a Magazint, ha már alapító vagy.Csupán azért, hogy megtudd, hogy tartják a Bettát, a felelős akvaristák.Az biztos, hogy nem gömbakváriumban és nem is 20 liter vízben.Az is jó nagy baromság, hogy a nagy akvárium, nem kezdőknek való.Egy nagyobb akváriumban sokkal jobban fenntartható az egyensúly, mint egy kicsiben.Majd ezt is olvasd el a magazinban,én most nem részletezem.Pont neked kellett volna meggyőznöd, hogy kisebb halakat válaszon.Üdv SN.
2009. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
AME Tagja vagy,és ezekkel nem vagy tisztában,vagy félrevezeted a kérdezőt?Ajánlj neki egy 1,5literes nano aksit,abba elég lecserélni 2 naponta a vizet,milyen egyszerü...Elég 1 ásványvizes palack.Csakhogy egy 50 literest valóban könnyebb fenntartani.Amugy,Az hogy alapító tag vagy,nem jelent sokat,lehet csak a pénzt adtad hozzá.A zöldséges alapítótagja nyomja a pénzt,de nem ért semmit arrol gogy a petrezsejem melyik répafajtáról való...Nem jelent tul sokat.Ajánlom az 50 literes aksit én is.Még halat is tudsz mellé rakni,és sokkal szebb mint holmi gömb akvárium vagy egy 10 literes aksi.Elnézést a kis akváriumok használóitól:)Kivéve a gömbösöktöl:).Kéne indítani egy mozgalamt;Törjük össze az összes gömbakváriumot:DNekem ez a véleményem.Sziasztok.
2009. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
erre én is kjivűánycsi voltam.köszi a válszt
2009. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!