Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi ormányosmárnákkal...

A sziámi ormányosmárnákkal társíthatom a red cherryket?

Figyelt kérdés

Mondhatjuk azt is, hogy késő bánat. Már megvettem az épülő garnélás akváriumba az ormányosmárnákat. Azt mondták a boltban, hogy társíthatók. Az egyik RC garnéla petés, és előre félek a brutális következményektől. Szerintem meg fogják enni az ormányosmárnák a garnélákat. Szerintetek ez lehetséges?

Csak 3darab márna van most a megmaradó ecsetalga miatt.

Az a célom, hogy a garnélákat szaporítsam, csak ugye félek, hogy ez nem fog menni.

A másik pedig az, hogy az easy carbot lehet-e adagolni a garnélák mellett? Sok véleményt olvastam már, eléggé vegyesek. Sokan azt mondják, hogy a gyári adagolás mellett nem lesz semmi gond. Sokan azt, hogy nagyon nagy gondot okoz a csigáknak (szerencsére) és a garnéláknak is sajnos.

Jelenleg csak Profitot adagolok (napi 1ml 70literre. ez így szerintem helyes.), nem hinném, hogy káros lenne ez a kis adag nekik.


A növényem egyre inkább nőnek, és igénylik a tápanyagot. Csinálok fényképet, és várom a véleményt a képekről :)


2013. márc. 28. 18:42
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]



[link]


ezek a képek telefonnal készültek, emiatt gyenge a minőségük.

2013. márc. 28. 18:53
 2/3 anonim ***** válasza:

nem.


nekem is van 2 sziámi ormányosom. viszont nekem 112 literesben és így is rezeg a léc. gondolom a garnélásod véletlen sem éri el a 100 litert...


amennyiben nem tudnak normálisan fejlődni és úszni, a márnák agresszívak lesznek egymással...


garnélákról: nálam még az amanok is megérzik, ahogy elsuhan felettük a kifejlett Pindúrom, pedig ő a kisebb (csak 10 centis), ha Pandúr suhan el felettük aki a nagyobb (15+ centis) akkor egyenesen bele remegnek...és ők amano garnik. az RC kisebb szóval esélytelen....


más: az ecsetalga okát kéne megszüntetni és nem a márnával feletetni. akik egyébként megsúgom, hogy csak fiatal korukban eszik az algát, az enyémek már csak néha majszolnak a növényekről valamit...no nem mintha algásak lennének, viszont az anubiason akad foltokban egy kicsi barna alga...

2013. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

A véleményeteket szivesen elfogadom az akváriumommal kapcsolatban :)

2013. márc. 31. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!