Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora világítás kell?

Mekkora világítás kell?

Figyelt kérdés
egy 40 cm magas vízoszlophoz mekkora fénycső kell neoncső helyett elég egy 18 wattos

2013. márc. 29. 07:36
1 2
 11/16 YourDestiny ***** válasza:
Elektronikai boltban nem is fogsz venni. Akvarisztikai üzletekben kell keresni. A fénycsövek hossza gyakran nem is egyezik a standard bolti csövek hosszával. Egyébként a 2x13 Watt is jó, de ha az kompakt fénycső (energiatakarékos), akkor később nem tudsz változtatni a fényen. Egyfajta fényforrást kapsz bele, választék nincs.
2013. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Először azt kéne eldönteni, mekkora helyed van, milyen lehetőségeid vannak fénycsövek terén, milyen a foglalatod, stb...


Mibe akarod berakni a fénycsövet?????

Mert a 8 wattos helyére nem igazán fogod tudni berakni!


Szóval csak hogy tudjuk miről is beszélünk:

Hány literes az akvárium?

Mik a pontos méretei (mind a 3 méret)

Gyári tető van rajta?

Milyen foglalata van a világításnak?


Egyébként nincs olyan, hogy ennyinek, meg annyinak felel meg.

Ahol ilyeneket mondanak, azt a helyet hagyd ott, mert hülyék hozzá. A fénycső az fénycső, közel azonos a hatásfokuk.


Apropó, olyan sincs, hogy fénycső, meg neoncső.

A neoncső is fénycső volt, addig amíg gyártották.

De már nem neonnal töltik meg (amúgy semmi jelentősége) ezért helytelen neoncsőnek nevezni. Olyan már nincs.

2013. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
kb 100 liter 70*35*40 cm
2013. ápr. 2. 19:20
 14/16 A kérdező kommentje:

én úgy kérdezem inkább hogy hány wattos legyen mert vhol azt olvastam hogy 60 watt az a közepes de ez nem túl erős a halakat nem süti meg? már kinéztem hogy milyen foglalattal van

van több méretben és ezt nem tudom hogy mekkora legyen

2013. ápr. 2. 19:23
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, csak nem véletlenül kérdeztem, hogy milyen foglalata van, mert nem minden teljesítményhez van megfelelő méret.


Tudsz küldeni linket, vagy képet, hogy milyen a mostani fénycső?


Mert a legjobb az lenne, ha 2 db ilyet használnál:

[link]


Viszont ezeket a fénycsöveket nem tudod betenni egy 8 wattos helyére. Mivel milyen típusú fénycsőből nem gyártanak 8 wattosat, tehát biztos, hogy valami más fajta.



Ez 36 watt lenne, az alacson-közepesnek felel meg.

Konkrétan 0,367 w/liter.

Annál a fényerőnél már egész tűrhető választék van növények terén, amiket egészségesen lehet tartani az akváriumban.


Amúgy a 60 watt se sok. A leg fényigényesebb növényeknek 1-1,2 w/l is kell, tehát akár 110 watt.

De oda már komoly co2 rendszer is kell, az már egy hightech akvárium.

2013. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy teszek bele egy 60 wattost mert az van is itthon foglalattal együtt ebbe még nem kell co2 igaz?
2013. ápr. 3. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!