Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok 54 literbe...

Mit ajánlotok 54 literbe betta mellé?

Figyelt kérdés

Most van benne egy betta, 2 xifo (vagy valami hasonló, de ezeknek nincs olyan kardszerű farkkinövésük), és 5 neon. Eredetileg 8 volt, de 3 meghalt. Tudom hiba volt bele venni ilyen halat, de senkinek nem tudnám odaadni, minden ismerősöm, aki halazik, annak vagy 54nél is kisebb, vagy nem abba a környezetbe való. Kidobni nem akarom, a boltban meg nem veszik vissza. Mit csináljak velük? Várjak amíg a többi is meghal? :| Vagy maradjanak benne? Dibjam ki? Na mindegy.. igen tudom hogy hiba volt, nem kell még 1x leírnotok.

Milyen halat vehetnék bele? Resun p-400l szűrő. Lehet veszek még egyet, nem tudom. A bettám egyik halat sem bántja, mindig csak bújkál. Szóval nyugis. Milyen halak mehetnek melléjük?


2013. márc. 29. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pont nem kéne bele halat venned.

És el kellene döntened, hogy a neonok vagy a betta éljen, mert amilyen hőmérsékletű vizet a betta szeret azt a neonok nem bírják és fordítva.


Gondolom még a víz sem állt be normálisan, én arra tippelek, hogy a maradék 5 neonhalad a következő 2 nap folyamán felfogja adni a küzdelmet.

2013. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
utánanéztem a google képeken a halakat és agyon szépek... kár lenne egyiket nem életben hagyni esetleg nem tudnál még egy akváriumot venni de kisebbet mondjuk a neonoknak vagy a bettának
2013. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Halat semmiféleképp ne vegyél, a neonokat ne dobd ki bár nem ekkora medencébe valók de attól még el lehetnek, a hőfok különbséget illetve a neon hűvösebb vizet szereti de nyár jön és a 20-24 fokot senki se tudja biztosítani, a betta teljesen jól érzi magát 24-26fokos vízben úgy ahogy a Xipho is (nem értem amit az első válaszoló irt)

a szűrőt tekintve még egy ilyen szűrő elférne bele, én még belepréselnék egy 35-grammos siporax minit (hálóban van) a szűrökbe 650ft

2013. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és a fő kérdés "Mit ajánlotok 54 literbe betta mellé?" hát 54 literbe semmit, ez bettától függ nálam minden halnak nekiment 1-2 napig (a gurámi szemén úgy lógott mint egy pitbull) ma meg már szinte azokon lovagol,rájuk fekszik, de ez 200-liter kép: [link]
2013. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4: Ezért nem szoktak bettát más labirintkopoltyús hallal tartani. Ez tudott. Hosszú távon a kék gurámi (és színvariációi) sem szerencsés összeállítás, előfordulhat, hogy amint ivaréretté válnak elkezdik kinyírni egymást. (Bocsi a kéretlen információért.)


A neonoknak meg a bettának pont eltérő a hőmérsékletigénye, sokáig nem húzzák egymás mellett. Vagy keress egy boltot, ami átveszi őket vagy hirdesd meg őket akvarista.hu-n.


Xifónak sem jó az 54 liter, túl nagyok lesznek. Ha plattid van, az maradhat.


Szerintem előbb ajándékozd el a neonokat, azonosítsd be a meglévő halaidat, aztán térjünk vissza a mivel lehet társítani a bettát 54 literben kérdésre.

2013. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"# 5..."A bettát a 6-éves lányom kapta ajándékba egy 10-literes akváriumban, pár csiga és egy műnövény kíséretében (sikerült megérteti miért nem nyerő ez) ez volt 2012-október elején azóta lassan eltelt 6-hónap, lekopogom semmi probléma nincs vele, sőt teljesen barátságos a többivel. Az 54-literben kb 40-liter vízben nem biztos hogy ilyen barátságos lesz.
2013. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De, beállt ;).

A betta már karácsony óta megvan, előtte járattam 4 hétig. A másik 2 hal 2 hét mulva jött, a neonok meg kb. 1,5 hónapja megvannak. Szóval nem hinném, hogy meghalna a betta.

Jó hír :D. :beazonosítottam, és plattik. Még szeretnék ilyet venni, ha még pluszba veszek 2őt, az úgy jó lenne?

Másik jó hír: el tudtam passzolni a neonokat. :) kedden viszik, reggel, szóval tudok már délután halat venni.

2013. márc. 31. 19:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Elférne a két platti, csak azzal számolj hogy ha párba van a ők elevenszülők és elég könnyen szaporodnak.
2013. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor mi mást rakhatnék bele ?
2013. ápr. 1. 10:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha apró szemcsés ajzatod van és elég mély hogy a növények gyökerei biztonságban legyenek jó választás a páncélos harcsa, aranyosak, szívós halak, elvannak 54-literben csak tudjanak turkálni pl ő [link] belőle 6 db lehet

vagy egy kicsit nagyobb változatából 4 (csapathalak)

[link]

2013. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!