Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyedül tartott betta mellé...

Egyedül tartott betta mellé algaevő halat lehet betenni? És ha igen, milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Gondolom ha 1 bettát tartasz akkor nincs 100 literes vagy afölötti az akváriumod. Akkor viszont törpe szívóharcsát tegyél be, szám szerint pedig attól függ, hány literes az aksid.

Remélem szűrő, levegőztető és fűtő van az akváriumodban, és nem 30 liter alatti.

2010. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
100%
a törpe szívóharcsa tényleg a legjobb a kisebb akváriumokban csak arra kell vigyázni hogy étrendje jelentős mennyiségű növényi tápot kapjon különösen akkor ha kevés az aksiba az alga
2010. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még nincs akváriumom,karácsonyra kapom és 25 literes lesz ha minden igaz. Nem akarok nagyobbat,mert kezdőként sztem bőven elég lesz azzal megbirkóznom :)

És a csigákkal vagy a rákokkal mi a helyzet,azoknak is muszály a 30 liter feletti akvárium? Egyáltalán rákok között van algaevő fajta? (bocsássátok meg tudatlanságom :))

2010. dec. 4. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Garnélarákokat vehetsz, viszont akkor bettát ne :) És 25 literbe bőven elég lesz az egy betta, meg esetleg 2 törpe szívóharcsát is tehetsz. Szűrőt, levegőztetőt (vagy a kettő együtt is lehet: szivacsszűrő ami légpumpáról működik) és vízmelegítőt mindenképp vegyetek, utóbbit akkor kell, ha a szobába mondjuk csak 20 fok van, és a víz is csak annyi, vagy ha radiátor közelébe tudod tenni és meg tud lenni a 25 fok stabilan (hőingadozás nélkül) akkor úgy is jó. Az akvárium mindneképp legyen lefedve, hogy ne fázzon meg a halad (a levegő hidegebb mint a víz). Talajt is tegyetek bele, pl. bazaltzúzalékot, ezt majd előtte jól mosd át (neked nem kell bele sok, max. 2-3 kiló szerintem, ezt beleteszed egy lavórba és 12x átmosod, utána mehet az akváriumba, aztán félig felengeded vízzel, akkor ültetheted bele a növényeket (élőt, dúsan, mert a betta imád bújkálni) aztán mehetnek a díszek (pl. szép kövek, fák, festett hülyeséget ne tegyél mert mérgezi a vizet), aztán rakhatod bele a szűrőt, fűtőt, vegyél egy hőmérőt is (hagyományosat, ne a ragasztósat mert az csal), aztán mehet a többi víz. Beindítasz mindent, vársz 2 hetet és jöhet a hal. :) Azért kell 2 hetet várni, hogy a hasznos baktériumok megtelepedjenek, mert ha ez nincs, akkor nincs minek lebontani a halkakát meg a maradék kaját és elszaporodnak a nitrátok, mérgek és a halad elpusztul.

Asszem ennyi kb., ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolok. :)

2010. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Én annyival egészíteném ki, és kicsit cáfolnám meg az előttem szóló hasznos tanácsait, hogy nyugodtan tarthatsz néhány garnélát egy ekkora akváriumban. A bettával is jól megvan, bár apró mozgó eleségre vadászik, a garnéla már nem célpont számára. Persze a kicsiket megeszi. Algázásra nagyon jó az amano garnéla, de a red cherryk is szívesen bogarásznak. Jávai mohát viszont vegyél melléjük.

A másik a csiga. Almacsiga jó például erre a célra, a lehulló kaját is megeszi, csak neki kicsit kicsi az akvárium. 1-2 viszont szerintem elfér. Vannak még a sokak által utált postakürt és hegyes hólyag csigák. Nálam ők algáznak a red cherrykkel, a növényeket nem bántják, tökléletesen elégedett vagyok velük. Csak sajnos nagyon szaporodnak, így rendszeresen elajándékozom őket. Ettől függetlenül csak ajánlani tudom!

2010. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

25 liter körül problémás bármilyen algázó hal. Az Anci túl nagyra nő, a törpe szívóharcsa ugyan elég kicsi, de csapathal, 3-4 példány minimum ajánlott. Ha ragaszkodsz a 25 literhez, akkor a helyedben csigákat használnék algázásra, például a zebra csiga pont jó méretű és nagyon szép állatka. Az Amano garnéla szerintem is jó választás.


Kezdő akvaristának nem ajánlanék ilyen kicsi akváriumot. Hidd el, egy kétszer akkorával sincs több gond, viszont sokkal nehezebb "elrontani". Egy kicsi akváriumban kis hibától is felborulhat az egyensúly és katasztrófa következhet be.

2010. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
egy aksi minél nagyobb annál kevesebb gond van vele tehát nem jól gondoltad
2010. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,megfogadom őket :) Az akvárium mérete ekkora marad,ha fejre állok sem engednek nagyobbat a szüleim,mert már van itthon egy 62 literes :D de valahogy megbirkózom majd vele :)

Még egyszer köszi a válaszokat!

2010. dec. 5. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!