Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ellepnek az algák, mit tegyek?...

Ellepnek az algák, mit tegyek? Sose láttam ilyeneket. Mik ezek?

Figyelt kérdés

Van már barna, szürkés szőrszerű a levelek szélén, nem ecsetalga mert azt ismerem. a leveleket beboritotta ilyen finom zöld szőr, olyan pihe és rövidek és alig jön le. minden levélre rátelepednek lassan.


Az aki 30 literes, kb. 1 hónapja inditottam, még élőlény nincs, most jönne majd garnéla vagy csiga. csak anubiasok vannak benne, de abból több fajta és elég sok. még akarok majd venni mohát. a lámpa 11 wattos, akváriumhoz valót vettem. van filter is, 250 liter megy keresztül egy óra alatt. régebben csináltam tesztet a vízről, úgy rémlik, 10-12 a keménység, és 7,8 a kémhatás. mit javasoltok, mert nagyon idegesit.



2013. márc. 29. 15:35
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Nekem is volt már van nyolcféle algám a nanoban. Ez a gond ezekkel a kis akváriumokkal, elég, ha egy kicsit nem stimmel valami, máris az agyadra mennek az algák. Először megszabadultam az ecsetalgától, utána a barnától, aztán nekem is jöttek ilyen szőrök. Egy kevés ma is van belőle, szóval még én sem oldottam meg ezt a problémát. Valamennyire letörölhetők. A sűrített vízcsere nem segít, se sajnos az elsötétítés sem. Dolgozok az ügyön. Neked azt javaslom, hogy amit lehet, azt töröld le szivaccsal, és jöjjenek a garnélák és csigák. Ők elég hatékonyan fogják pusztítani őket, most én is algazabáló csigára vadászok. Algagátlót ne használj, ilyen módszerhez ne folyamodj. Ami az algának árt, a növényeknek is.
2013. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
Valami lemaradt. Ugye az anubias nem az a gyorsan fejlődő növény, ráadásul még az új környezetet, vizet se biztos, hogy megszokta teljesen. Akár erős is lehet neki a fény, ezért algásodik el a levele. Tereptárgyon is van alga? Ha nincs, próbáld meg árnyékolni. Keress felszínen úszó növényeket, mint a békalencse vagy a riccia. Mindenesetre az érdekes, hogy egy hónap alatt ennyi minden előjött, eleinte csak a barna algával szokott egy kisebb probléma adódani.
2013. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A zöld és barna algát eszik a garnélák.

A többit szerintem nem. A zebracsigát viszont láttam hogy ette az ecsetalgát.

2013. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Cserélgess sűrűn vizet, hátha úgy kevésbé fog algásodni.

Lecserélheted hetente a felét is.

2013. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenképp megpróbálok tenni valamit.
2013. márc. 30. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!