Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnék wabikusa-t...

Hogyan tudnék wabikusa-t csinálni?

Figyelt kérdés

Mivel szeretem a kertészkedést és az akváriumokat is, úgy gondoltam párosítom őket, én egy kis gömb (5l-es) akváriumba szeretném belerakni a vízi növényeket, de nem tudom hogyan tovább (táptalaj lesz alattuk), ha va valakinek tapasztalata, vagy tudja hogy kell, annak megköszönném a segítségét!!!

(És esetleg hogy milyen szép, és erre alkalmas növényeket használhatok)



#Wabikusa
2013. márc. 30. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Eleve halott ötlet, mert a gömbakváriumba nem lehet normális szűrést rakni, és borul az egész.
2013. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A wabikusa nem az a dolog amikor a vízi növényeket hozzászoktatom a levegőhöz, és párás környezetben tudnak anélkül élni hogy el lenne árasztva az egész felületük?

Én úgy tudtam ehhez nem kell szűrő!!!

2013. márc. 30. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:
De azt tudom, hogy az anubias alkalmas erre
2013. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
2013. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én meg a 3. válaszolónak üzenek, hogy visszább vehet az arcából, mielőtt tovább okoskodik.


"A wabikusa nem az a dolog amikor a vízi növényeket hozzászoktatom a levegőhöz, és párás környezetben tudnak anélkül élni hogy el lenne árasztva az egész felületük?

Én úgy tudtam ehhez nem kell szűrő!!!"


Hát nem!

Nem vízi növényeket kell a levegőhöz szoktatni, hanem mocsáriakat.

De ettől még lehetnek egy wabikusa "akváriumban" teljesen víz alatt lévő vízi növények, teljesen a szárazföldön lévő szárazföldi növények, és vízi állatok, halak, gerinctelenek is.

Attól függően, hogy hogy van összerakva, és mit tartalmaz, akár igen komoly szűrést is igényelhet!

2013. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

É egy olyasmit szeretnék ami a linkben van, tudnátok növénykt ajánlani hozzá, valami szép kis pofásat!

Se garnélákaat, se halakat nem szeretnék tartani mellettük, csak a növények, semmi más egy kis 5l-es gömbakváriumban!

2013. márc. 30. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a hydrocotyle sp japan jól nő a fürdőszobában egy műanyag tálban. Ott aránylag magas a páratartalom.

Páfrányokat is lehetne tartani ott.


A szobában a hydrocotyle elszárad, illetve itt nehezebben marad meg, de ha letakarom egy fóliával, akkor gond nélkül.


Csak a fóliát naponta le kéne szedni fél órára, különben nem kap elég levegőt és kékalgás lesz a táptalaj teteje a vízszint magasságában. Valószínűleg az oxigénhiánytól. Ezzel kínlódtam már sokat.


Meg hát nincs vízmozgás benne, de én megcsináltam azt is, hogy tettem bele egy kis szűrőt egy nagy tál vízbe, és úgy raktam bele a növényt kis cserépbe, és letakartam, és úgy is kékalgás lett előbb utóbb. Egy ideig szép és növekszik, aztán ki kell szedni szálanként, lemosni, földet kimosni, és visszarakni újra, és ezt így 2-3 havonta legalább.

2013. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Hydrocotyle sp japan, egy hónap alatt már elég sokat nő, és egy szép apró levelű világoszöld növényke.


Van neki egy nagyobb változata is a hydrocotyle martina, az tök lassan nő és nem jó semmire.


Végül van egy legnagyobb rokona, a hydrocotyle leucocephala, ennek kb 3 centis levelei vannak és ezt én kinöveztettem az akváriumból. Felfuttattam egy vasfára, ami kilógott a vízből. Ez is aránylag gyorsan nő.

2013. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vehetsz acorus növényt is, én egy pohár vízben tartottam vagy fél évig, de mondjuk nem tetszett, aztán kidobtam. Viszont ez nagy és csíkos levelű volt.


Létezik abból picike zöld színű is, azt nem ajánlom, mert annak hideg víz kell, 20 fok körül. Télre jó, csak nyáron döglik meg.

2013. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezen a linken vannak szépek, az adatoknál pedig a bővebb infók [link]
2013. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!