Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? Vízcsere?

Ricsikee1997 kérdése:

Mit tegyek? Vízcsere?

Figyelt kérdés
Beletettem szőlőgyökeret és úgy bezavarosodott a víz hagy semmit nem látok. csinálok vízcserét is. Nem veszélyes a halakra? Nem veszem észre mintha stresszelnének..
2013. márc. 31. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyire volt kiszáradva a szőlőgyökér? Rögtön lesüllyedt?

Nem forráztad le előtte? Le volt súrolva alaposan?

2013. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kiszáradt teljesen utána áztattam 3 hétig és sikáltam is naponta. mit tehetek?
2013. márc. 31. 08:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Csinálj egy 1/3-os vízcserét.

Ha továbbra is erős zavarosodást okoz, vedd ki.

Esetleg ha túl nagy az akváriumhoz képest, akkor vágj le belőle, fele akkora gyökér fele annyira színez.



De valószínűleg pár hét után elmarad a zavarosodás. Meg fogja színezni a vizet, de teljesen átlátszó lesz, csak egy kicsit barnás.

Addig oszd el több kisebb adagra a vízcserét.

A halaknak amúgy egyáltalán nem árt. Ha elkezd nagyon rohadni a vízben, akkor árthat, de ahhoz nagyon sok kell.


Egyelőre cserélgesd a vizet sűrűbben, kisebb adagokban.

Használhatsz szat gyantát is. Ha van külső szűrőd, tedd bele, ha nincs, akkor valahogy tedd az áramlásba.

2013. márc. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát most elég jól beállítottam nem szeretném kivenni de akkor cserélgetem a vizet. és ha pár hét után még mindig nagyon zavaros akkor kiveszem. esetleg valami szerrel nem lehetne kezelni? bár nem igazán szeretném...?
2013. márc. 31. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Szat gyantával lehet valamennyire eltüntetni a vízből az elszíneződést, de zavarosság ellen az se jó.

2013. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!