Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek cseréljek talajt?

Szerintetek cseréljek talajt?

Figyelt kérdés

Most az 54 literes akváriumomban bazalt van, és le szeretném cserélni kvarchomokra. Hülyeség lenne? Ezeket a mulm-os, meg nemtudom milyen dolgokat nem értem, vagyis hogy mi ragad a talaj közt. A növényekjobban fejlődnének benne? Mert most ebben nem nagyon fejlődik. Ha kicserélném, akkor ugye mindent ki kéne venni az akváriumból. A szűrőt, melegítőt, meg a halakat rakjam át vödörbe, és jártassam ott? Mennyire időigényes ez a munka? Mert a vizet is le kell engedni, meg minden. Vagy ne cseréljek?

Szeretnék természetesebb hatást kelteni az akváriumomban, és raknék bele még több növényt. Vagy vegyek a tetejére kis szemű kerek fekete követ? Mert az jobban tetszik, mint ez a nagy darab bazaltok. Szerintetek? Vagy vegyek alulra táptalajt, és felülre??


2013. márc. 31. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
ha mutatnál egy képet, akkor könnyebb lenne válaszolni
2013. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne cserélj.


Aljzatporszívózni kell, és akkor nem lesz mulmos.

A növények nem ettől fejlődnek, hanem a fénytől, táptól, vagy táptalajtól, de a kvarchomok sem az. Nekem a sötét talajok mindig természetesebbnek tűnnek, mint a kvarchomok, nem tudom miért.

Ha nem tetszik, akkor rakhatsz rá valami kisebb kövekből álló réteget.

2013. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
A kvarchomok nem a legjobb a növényeknek, ezenkívül a világos talajra könnyen rákap az alga.
2013. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor maradjon ez? :/ és a tetejére meg kis szemü talajt rakjak?
2013. márc. 31. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!