Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete vagy fehér talajt...

Fekete vagy fehér talajt vegyek az akváriumomba? (többi lent)

Figyelt kérdés
holnap veszek egy 35l akváriumot. 1 nagyobb fadarabot 1 követ(barna) és mohát akarok venni dísznek! milyen szinű legyen a talaj?
2012. okt. 17. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen hal lesz benne; Mondjuk ebbe nem sok opció maradt.


Szerintem sötétet, azzal halak nagyobb biztonságban érzik magukat így a színeik élénkebbek lesznek!

2012. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy sötétkék bettát rakok bele
2012. okt. 18. 00:04
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Igen, attól függ mi lesz benne. A fából és mohából valószínűsítem, hogy nem csigasügér lesz benne (bár nekik kicsit szűkös), így inkább sötétet. Bettának, garnélának, nano halaknak nem túl jó a világos talaj...
2012. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én 80*35ös alapterületű akváriumhoz (112 liter ha így könnyebb) homokot vettem ma :) holnap fogom átmosni...elvileg szép világos szürke lesz a végeredmény ^^

amúgy a világos aljzat akkor jobb egy kicsit ha gyenge a világításod mert a sötét aljzat elnyeli a fényt a világos meg visszaveri, ahogyan más felületeken is történik. viszont pl a bazalt (sötét aljzat persze) nem algásodik...de cserébe sok sok fényt elnyel, ezzel elég sötét lesz az akvárium ha nincs elég világítás...de cserébe mutatós, mert sötét és kiemeli a növényeket és a halakat is :)

összességében én a világosabbra szavazok...35 literes akvárium nem nagy és ha sötét kavicsot raksz be, akkor lehet még picibbnek fog tűnni...legalábbis többnyire ami sötét az kisebbnek tűnik...vagyis én így vettem észre :)

2012. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bár én csak a külsőségeket néztem...ahogy előttem is vésik fontos, hogy mi a jobb a halaknak :)
2012. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csinálhad felesbe, fehérből ilyen utat a feketébe,

csak ez könnyen összekeveredik, ezért nagyon óvatosan kell vízcserénél beleönteni a vizet. Mondjuk nálam 2 hónap volt mire elkezdett összefolyni a két talaj, viszont az a 35 liter nem olyan nagy, hogyha öszekeveredik akkor tudsz bele venni új talajt. Közben eldöntöd melyik tetszik jobban.

[link]

2012. okt. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Feketét.
2012. okt. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
és szifók melyiket szeretik jobban?
2012. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!