Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől barnult be az akváriumom...

Mitől barnult be az akváriumom? (ld. Képek)

Figyelt kérdés

Sajnos az akvárium teljes tisztítását követően 1 héttel bebarnult az akváriumom. Nem először fordul már elő, ezért jó lenne tudni, mi okozhatja a problémát.

Vagy hogy egyáltalán mi ez a barnaság. Barna algára tippelek, de az algaölő szer sajnos semmit sem használ ellenük. Az aksi az ablak előtt van, elég fény éri, estefelé pedig pár órára bekapcsolom a kis asztali lámpát is nekik. Érdekes, hogy nem mindegyik felén barnulnak be lent a kövek, csak egy részén. Nagyon megköszönném a segítséget!


A képek:


[link]

[link]

[link]


2009. szept. 20. 09:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
neked még sose volt hasmenésed?
2009. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem... Mire érted ezt? Van szűrő az aksiban, normál fel van szerelve mindennel, ez nem lehet gond.
2009. szept. 20. 11:21
 3/24 anonim ***** válasza:
vegyél csigákat :)
2009. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Bogyigazdi ***** válasza:
Az lehet a baj, hogy az ablak előtt van. A természetes fény elősegti az algák szaporodását. Mekkora az aksi? Át tudod rakni máshová?? Remélem asegíthetem!
2009. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Az fix,hogy az akváriumot nem tesszük ablak mellé...A másik az viszont,hogy az abaknál a tulzott fény lenne a baj,tehát zöld,és nem barna alga lenne.A hasmenéses szöveg,csak hülyeség volt,hülyéskedik ez a valaki.Szoval tedd át máshova az aksit,ha jol láttam mű növény van benne.Jó lenne ha igazi lenne,és azt tápolnád,Co2+aquaplanttal.Az aksidba én hínárt és jávamohát ajánlanék.És nem árthat egy normál világítás,ami nem egy egyszerü villanykörte,hanem akvarisztikai célú fénycső.Üdv Lucky
2009. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Jah,és lecserélnéém a talajt is,mert a kaja,az ilyen nagyszemü talaj közé beesik,és ott rohad meg,az is gond.Egy 2-3mm nagyságú követ talajt tennék bele.Ahogy látom,nem tul nagy az aksi,szoval nem kell bele tul sok kg talaj.szia.
2009. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Van még egy hely, ma kitakarítom, átteszem oda, és meglátjuk, oda kevesebb fény jut. A talajjal kapcsolatban pedig, van egy kisebb szemű kavicsos csomagom, megpróbálom azt, hátha onnan jobban ki tudja szedegetni a kaját a páncélos harcsám. Nem nagy az aksi, 30 literes.

2009. szept. 20. 11:56
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg,hogy elég kicsi legyen a talaj szemcsemérete,hogy a kaja ne essen be a szemcsék közé.Mert ha beesik a harcsád setudja kivenni,a másik,meg hogy a harcsa szeret turkálni a talajban,szoval pláne jobb,hisz fél hegyeket nem tud megforgatni/átturni)Lehte kapni tetőt,beépitett lámpával,akváriumi használatra,vagy ilyen álványos lámpát az aksi fölé,egy olyan nem árthat,és a legjobb lenne ha redes akv.világítás 11-12 órán át menne.Nálam 10től este 9 ig megy.(igőkapcsoló sokat segíthet a dolgunkon:))
2009. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azért ezekből a szép kövekből, tehetsz az apró tetejére párat dekorációnak, csak előtte keféld le róla az algát.Jó csomó kosz lehetett alatta. Ez előbb utóbb, betegséghez vezetett volna.Hetente cseréld le a víz 20%- át azonos hőfokú klórtalanított vízre.Talán az új helyén jobbak a fényviszonyok.A többi teendőt, már leírták az előttem válaszolók.Jó munkát SN.
2009. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
No megtettem, amit lehetett. Este bekerülnek a halak, mert tettem vele vízelőkészítőt. A vízcserés tanácsot megfogadom, cserélni fogom, de hogyan tudom klórtalanítani előre a cserének szánt vizet?
2009. szept. 20. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!