Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogyan oldanátok meg?...

Ti hogyan oldanátok meg? Többi lennt!

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes akváriumom szeretnék benne bettát tartani és megpróbálkozni a szaporítással!Hogyan lehet ez kivitelezni ebbe az akváriumba?
2013. ápr. 2. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:

veszel egy hímet, két-három nőstényt, majd ha a hímed elkezdi építeni a habfészket, akkor a csajszi kipukizza az ikrákat (ekkor kell kihalászni a nőstényt/eket, mert ilyenkor kábult állapotban vannak), a hím összegyűjti és megtermékenyíti. a hím őrzi majd a kishalakat, a nőstényt nem szabad visszatenni, tehát két akváriumra van szükséged.

remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2013. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen köszi! És ha majd megnőnek a kishalak és külön veszem őket akkor sem tehetem vissza a nőstényeket?
2013. ápr. 2. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem akkor már igen, de egyébként még nem tenyésztettem semmilyen halat, olvastam ezeket valahol.
2013. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 izomszörp ***** válasza:

Először is,minden meg van az akihoz? szűrés,fűtés,vízparaméterek rendben?

Bettának 27fok az ideális.

Ivarérett hímek kezdenek el habfészket építeni.

Egy hím mellé minimum két nőstény kell ekkora akiba!

A nőstény ha készen áll a párzásra függőlegesen be fog csíkozódni! Vízszintes csíkok a testén a stressz jele!

Amit előzőleg írtak hogy "kipukizza" az baromság!

A hím préseli ki a nőstény testéből az ikrákat,miután ez megtörtént, a hím összeszedi és a habfészekbe köpködi őket.A nőstény pár másodpercig aléltan süllyed,majd miután észhez tér ő is segít a hímnek az ikragyűjtésben.

Ezután ismét egy kis "násztánc" és a folyamat megismétlődik!

Ez lehet rövid, de lehet hosszú időtartamú is!

Párzás végeztével a hím nem fogja megtűrni maga mellett a nőstényt,el fogja üldözni a habfészektől.

Innentől fogva a hím vigyázza az ikrákat! célszerű a nőstényeket ki venni mellőle!

Az ikrák 24-30 óra alatt kikelnek. 3-ik nap után a hímet is ki kell venni, mert megeheti a kicsiket.

A kicsiknek 2-3 napig nem kell semmit enni adni,utána élő sórákkal,főtt tojássárgájával lehet etetni őket!

szaporítást célszerű kisebb akiban végezni ne az 54literes legyen a szaporítómedence.

Kisebben ha elkészült a habfészek,egy kis üvegben belógatod a hímhez a nőstényt,ha van csíkozódás és a hím is érdeklődést mutat akkor ki engedheted hozzá a nőstényt! utána meg a fent leírtak! :)

2013. ápr. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 izomszörp ***** válasza:
2013. ápr. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Sok hasznos dolgot írtál!

Igen minden megvan az 54 litereshez!

De azért lehetnek együtt az 54 literesbe mert én arra gondoltam hogy együtt lesznek és először a nőstényt teszem egy box-ba majd a hímet és mikor kikelte a kicsik akkor őket is egy másikba és visszamennek a szülők a kicsiket meg a box-ba felnevelem etetem így nem kell egy másik akvárium! Erről mi a véleményed?

2013. ápr. 3. 17:11
 7/9 izomszörp ***** válasza:

Végül is ha le tudod választani a kicsiket akkor megoldható, de én akkor is amondó vagyok,hogy egy 15 literes akiba kellene a kicsiket tenni.

Ott kellene megcsinálni az ívatást is.

Nem zavarná őket semmi :)

2013. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 izomszörp ***** válasza:

De amit te írtál kivitelezhető, de ahogy nőnek, kicsi lesz nekik a hely :)

Arra figyelj majd hogy kb 4-6 hetes korukban fejlődik ki nekik a labirint kopoltyú,hajlamosak lesznek a megfázásra ha nem megfelelő a külső hőmérséklet! nagyon érzékenyek ilyenkor!

Sajnos biztos hogy lesz aki nem fogja megélni a felnőtt kort :( De ha mindent jól csinálsz akkor is lesz sok szép bettád!

Látni fogod melyik lesz hím és melyik nőstény, a hímeket külön kell majd tenned,a nőstények maradhatnak együtt.

A hímeket is úgy hogy ne egy medencébe mert akkor sok lesz a balhé! És állatkínzásnak is számít!

De ezen majd akkor kell elgondolkozni, ha már sok száp betta hímed lesz! :)

Sok sikert! remélem minden ok lesz!!! :)

Privátban írj ha van még valami!

2013. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönök mindent! :)
2013. ápr. 4. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!