Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom minél tovább...

Hogy tudom minél tovább életben tartani a tubifexet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hűtő víz nélkül

vagy

WC tartály harisnyába

2013. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy lapos tálba teszed egy kevés vízbe, ami még nem lepi el a tubifex csomó tetejét teljesen, hogy tudjanak levegőzni. Pl egy virágalátétbe. Ezt beteszed a hűtőbe (de nem a mélyhűtőbe). Aztán olyan 2 naponta le kell önteni a tálból a vizet és friss vizet engedni a fejükre. Én így szoktam. Így élnek 2-3 hétig. De nem rakok túl sok tubit egy tálba.


Egyszer csináltam olyat is, hogy kis 20 literes akvárium, aljára tettem homokot, bele egy levegőztetőt, és ott éltek benne a tubik. Beraktam egy kis halat, de nem nagyon tudta megenni őket, mert amikor próbálkozott, a tubik egyből behúzták a fejüket a homokba. Persze egyet-egyet mindig elkapott azért. Mondjuk ez a homokos dolog nem túl jó, mert a homokból nehéz kiszedni a tubikat. Én csak szórakozásból csináltam nekik akváriumot. De utána ezt meg is szűntettem.

2013. ápr. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ha hűtőbe teszem,nem másznak rá az ételekre,nem kell lefedni valamivel,úgy hogy egy kis levegőt kapjanak?

a WCst meg hogy kell?

2013. ápr. 3. 07:04
 4/4 anonim ***** válasza:
fogsz egy üres vajas dobozt , bele teszed,átmosod friss hideg vizzel,leöntöd róla a piszkot,engedsz rá 1 cm vizet éppenhogy ellepje, tetejére alufolia kiszúrkálva fogpiszkáloval.Naponta 2x átmosod.Ennyi
2013. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!