Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A RC garnélák mennyire érzéken...

A RC garnélák mennyire érzékenyek a klórra?

Figyelt kérdés

az baj,ha az akváriumot és a kavicsokat klórral egy kicsit átmosom,aztán egy hetet hagyom állni csapvizben?

árthat ez nekik?úgy hallottam,az RC-k birják csapvizben is és az is klórt tartalmaz.



2013. ápr. 5. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

De milyen klórral mosod át?

Hát mért nem csak vízzel?


Most az, hogy a csapvízben van egy kis klór, nem döglenek meg ha nem teljese vízcserét kapnak. Valamilyen szinten bírják.

2013. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

Totál értelmetlen klórral mosni az akváriumot vagy a kavicsokat. Ha nagyon koszos, használj inkább ecetet, az szépen leszedi a vízkövet. A klór elsősorban nem a garnéláknak árt, hanem a szűrőbaktériumoknak. Egy tömény klóros tisztítószer maradványai nem tűnnek el gyorsan, de még a klór a kisebb gond, mert erre van klórtalanító szer. De a többi adalék, ami a tisztítószerekben van, nem tüntethető el nyom nélkül.


A garnélák érzékenyek a jó vízminőségre, így ha megölöd a szűrőbacikat, ártasz nekik. A "bírják csapvízben" arra utal, hogy megfelel nekik a kemény víz, de ettől még nem kaphatnak klóros vizet. Vagy pihentetni kell az akváriumba kerülés előtt, vagy vízelőkészítőt használni.

2013. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó én egyébként nyomtam már a fejükre sima vizet is egyből a csapból, mert lepárolgott a víz és nem volt kedvem elmenni a fürdőszobáig, és beöntöttem a konyhában 2 pohár friss vizet, egy 10 literes akviba. Ilyen szinten, ettől még nem lesz bajuk, ha nem rendszeresen csinálod, de hát úgy magát a kavicsot, meg mindent tömény klórral átmosni az tényleg hülyeség lenne.
2013. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy csináltam,hogy öntöttem rá vizet és egy nagyon kevés klórt,mert nagyon régóta a debaréban volt és piszkos,koszos volt,mindennel egybe volt téve,de ez a higitott klór szépen levitte a koszt.akkor mennyit várjak,mielőtt mennének bele a garnélák?
2013. ápr. 5. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, pár napot, de akkor sima vízzel is mosd át jól
2013. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor egy hétig hagyom és minden nap jól átmosom csapvizzel.amikor pedig megjönnek a garnik,akkor felforrt vizet teszek be nekik,persze lehülve :)igy jó?
2013. ápr. 5. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell mindennap átmosni, elég ha egyszer átmosod jól

Aztán vársz egy hetet.

2013. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó,ok,köszönöm,Hable
2013. ápr. 5. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!