Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen élővilág összeállítást...

Milyen élővilág összeállítást gondoltok ti egy 112 l es akváriumba?

Figyelt kérdés

Most lesz egy 112 l es akváriumom, eddig 54 volt. Abban főleg árnyéktűrő növényeket, RC garélákat, plattikat vagy guppikat tartottam.

A fény elég sanyar volt, de most több lehetőségem lesz a fény miatt.

Ilyen lesz az akvárium, eleinte a bele valók fénycsövekkel, aztán ha kiégnek elgondolkozom a dolgon: [link]

előre is köszi.



2013. ápr. 5. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha ojan nagy akkor tengeri halak, állatok
2013. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
112 l ből még azért nem ajánlatos tengerit csinálni, és nekem amúgy is az édesviziek tetszenek. De azért köszi.
2013. ápr. 5. 22:38
 3/22 anonim ***** válasza:

Először is, a világítással kapcsolatban jó lenne, ha előre gondolkoznál, szerintem praktikusabb úgy.


Ha kiégnek (elhasználódnak inkább) a gyári csövek, sokkal másabbat nem tudsz betenni.

Teljesítményben csak ugyanolyat tudsz használni, legfeljebb színhőmérsékletében lehet különbség.


Ha később nagyobb fényt szeretnél, akkor tök fölösleges tetős akváriumot venni, az 2×18 wattot tud, és nem nagyon lehet fejleszteni.

36 watt alatt szintén inkább csak árnyéktűrő növények maradnak meg, bár kétségtelen, hogy az 54 literes 15 wattjához képest arányaiban is jobb.

Ha viszont sokkal több fényt tervezel, akkor elég csak az akváriumot megvenni, tető nélkül, és venni hozzá egy ilyet:

[link]

vagy ilyet

[link]


Az élőlényekből sokféle variáció lehet, a lényeg, hogy oda illő legyen, azonos igényeik legyenek, és jól kijöjjenek egymással.

A tengerit már kizártad, szerintem az afrikai sügereket ugyanígy hanyagolhatod.


Én az ilyen klasszikusokat is nagyon szerem, hogy pontylazacok, páncélos harcsák, algaevők, esetleg baltahasúak, vagy ha van módod lágyítani a vizet, akkor törpesügerek. Növényekkel, mangrovéval, egy barnás vizű akváriumban.

Vagy razbórák, kisebb csík halak, szintén kisebb testű gurámik, esetleg békésebb márna fajok.

És rengeteg növény.

Előbbi egy dél-amerikai jellegű, utóbbi egy délkelet-ázsiai akvárium.

2013. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Karcsú díszmárnák, ékfoltos razbórák, neonok.


De lehet még tűhalakat is tartani, én gondoltam rá hogy majd egyszer tartok. Nagyon furák, brakkvizi halak, kis só kell a vizükbe, ennyi.

2013. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt hiszem inkább egyszerű elevenszülő fogaspontyokat fogok tartani egy-két páncélos harcsával, algaevő harcsával, és nagyon tetszenek a pöttyös palacsinta algázók is.

Úgy gondoltam: 14 platti, 2 algaevő harcsa, 3-5 klasszikus páncélos harcsa, 3 palacsinta algázó.

Növényeknek meg a következőket terveztem: anubiasok, törpe vízibambusz, széleslevelű tóalma, fodros vízikalász.

Úgy néztem ezeknek a növényeknek nagyjából egyeznek az életfeltételeik.

Tehát a vizet be tudnám állítani olyan 6-8 ph ra, 10-12 nk ra.


Én amúgy nem szeretem a sügérféléket.


Milyen szűrést ajánlotok bele( belső szűrő)?

Szerintetek ennyi állat így nagyon zsúfolt?

2013. ápr. 6. 12:54
 6/22 anonim ***** válasza:

Aqua zonic ef-03

Annak 2 tartálya van amit egymásután lehet kötni.


De szerintem nem kell bele olyan sok platti

2013. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Vagy inkább vegyek ilyet: [link] (Aquaplus 160l extra) mert ebben a világítás is 2x30 w.

Milyen aksit vegyek? Max 45 e Ft -t szeretnék rákölteni a vételre. Kéne olcsón állvány is hozzá.

2013. ápr. 6. 15:35
 8/22 A kérdező kommentje:
És az utóbbi 160 literes akváriumba milyen szűrő kéne? Külső? Belső? Milyen fajta? Minél jobb minőségű, max 10e Ft-ért.
2013. ápr. 6. 23:33
 9/22 A kérdező kommentje:

Honnan lehet tudni, hogy ebben milen szűrő van?: [link]


Melyiket ajánljátok a kettő közül?:


[link]

[link]

2013. ápr. 7. 01:00
 10/22 anonim ***** válasza:

Kb mindegy, nincs nagy különbség.


Egy nagyon fontos dolog, véletlenül se hidd, hogy ezekbe olyan szűrőt raknak, ami elég!

Ez semelyik szettre nem jellemző.

Mechanikai szűrésre talán lehet használni a hozzá adott belsőket, bár az egyiknél nem írnak róla semmit, a másik meg egy ultragagyi sunsun, de ha szerencséd van végül is, lehet, hogy a mechanikai szűrést elvégzik.

Ettől viszont még távolról sem lesz működőképes az akvárium, mindenképpen kell egy komoly külső szűrő is, és abból nem is kéne ilyen sunsun kategóriába keresgélni, mert azon áll vagy bukik hogy akváriumod lesz e, vagy üvegedényed vízzel.


"Max 45 e Ft -t szeretnék rákölteni a vételre. Kéne olcsón állvány is hozzá."


Kizárt, hogy ennyiből össze tudjál rakni egy 160 literes akváriumot.

Mármint ha boltból veszed.

Nézz szét az akvarista.hu-n, a használt cuccok között, hátha kifogsz valami jó vételt.


Újonnan egy 160-as akvárium tetővilágítással több mint 30e ft. A szűrés még ugyanennyi. Plusz az apróság. És akkor még élőlények nincsenek benne.

2013. ápr. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!