Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdekelne, hogy egy 240l-es...

Barabás László kérdése:

Érdekelne, hogy egy 240l-es akváriumba elég e egy Eheim Biopower 240-es belsőszűrő magában, vagy egy Hydor Crystal 4 Duo R20?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem elég.
2013. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több min két órája kint van a kérdés megpróbálok válaszolni rá. Az én tapasztalataim szerint egy alul telepített pl 50 literes akváriumot két apróbb belső elvisz összesen 0.5 liter módosított szűrőfelülettel hétheti tisztítással, és ez a minimum, szűrőfelület 1%-a az akváriumnak. Egyenes arányban neked 2,4 liter szűrőfelület kellene ami egy óriási belsőt takarna, és akkor is csak nagyon alul telepítetten.

Tehát ide külső szűrő kellene. Valamint az is számít hogy az akvárium vizét hányszor tudja átkeringetni tehát minimum 1200-liter/óra(töltettel a fele lesz) + hogy legyen elég áramlás belső is kellene annak viszont nem kell nagy szűrőfelület teljesítmény viszont annál inkább minimum 1200l/h Ha nem szeretnél sokat költeni akkor meg lehet oldani egy polcos szűrő akváriummal+ egy belső szűrővel.

2013. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy egy konkrétabbat mondjak 200-literes társas akvárium egy 700-l órás külsővel szűrtem 3.6 liter szűrőanyaggal(1-liter kerámiagyűrű,1 liter siporax, 1.5 szivacs) leteszteltük enyhén magas volt minden káros anyag érték, cseréltem egy 900-liter/órásra 4.7 literes szűrőfelület (két liter xiporax 1.0 kerámia 1.7 szivacs) most az ammónia,nitrit,rendbe van és a nitrát is alacsony.
2013. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát...nekem a 112 literesem szűrik ezek:

hydor crystal 4, mint belső: gyári szivaccsal

eheim classic 2215, mint külső: 1 liter szivacs, 2 liter siporax+perlon a tetején


az én szűrésem is erősen az alsó határon evickélne nálad...


ha az árat neked a legolcsóbb egy szűrőakvárium lenne. én mondjuk nem oldalsó hanem alsó verziót építenék hozzá, bár ennek oka leginkább az, hogy nekem az jobban tetszik...

ami még olcsó lehet az itt leledzik:

www.akvarista.hu

itt böngészd a fórumokat mert sokszor nevetségesen olcsón árulnak külcső szűrőket :)

2013. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Nem. 100 literbe se igazán, nemhogy 240-be. Külső-belső kombináció nélkül ezt már nem úszod meg. Ha spórolós, akkor neki kell látni barkácsolni.
2013. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!