Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ivadék halak nevelése?

Ivadék halak nevelése?

Figyelt kérdés

6 kis plattit sikerült megmentenem az anyjától. Ez is 3 negyed órámba tartott. :-) Mivel etessem őket? Ebben maradhatnak amíg megnőnek?


[link]

Bal felső sarokban lévő az. Az akváriumban van. A hőfok 25-26 fok. Az jó? Ebből nem tudnak kijönni?


Mennyi idő alatt nőnek akkorára, hogy mehessenek a többiekhez?


2013. ápr. 8. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy kifejezetten ivadék táppal vagy morzsolt lemezessel, később ha nagyobbak lesznek mehet fagyasztott is. Addig maradhatnak amíg el nem érik azt a nagyságot hogy be engedd a többiek közé. Hőfok rendben van, hogy kitudnak e jönni azt sajnos nem tudom annyira nem ismerem ezt a szülőszobát, de ránézésre meg tudod tippelni te is. 1- 1.5 hónap alatt szoktak megnőni akkorára hogy össze lehessen engedni.
2013. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

guppijaimat így neveltem fel (4 született 4 nőtt fel ezzel az étrenddel egy 30 literes akváriumban)


pár napos korukban ezzel:

főzz fel keményre egy tojást és a sárgájából egy kisujjkörömnyit keverj el egy pohárban 1-2 evőkanál vízzel jó alaposan.

na ezzel etesd őket úgy kb 1 hetes korukig.


1 hetes koruktól pedig már meg tudják enni a fagyasztott cyclops-ot és a bébihaltápot és egyéb a cyclopshoz hasonló méretű fagyikajákat.


én nem etetek mű kajával de a kicsiknek a napi egyik etetése ivadéknevelő volt, a másik cyclops és a harmadik pedig apróra vágott szúnyoglárvák/artémia...stb váltogatva. meg kaptak vízben előre feloldott algatabit is :)


apróra vágáshoz borotvapenge vagy szike kell, előbbit 100 forintért vettem dm-ben egy dobozzal :)


én két hetes korukig napi ötször etettem, 2 hetes koruktól pedig háromszor, alapban is napi kétszer esznek a halaim (este fixen algatabit/zöldséget, reggel pedig a napi menüt).

2013. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jah és a tojásos mixből ne adj be sose sokat.


én 1 millis fecskendővel adagoltam cseppenként. de általában 1-2 cseppet kaptak csak egyszerre :)

2013. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!