Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes megvásárolni a Horn-Zs...

Érdemes megvásárolni a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika könyvet?

Figyelt kérdés
Vagy valahonnan le lehet tölteni? Amúgy mi a könyvről a véleményetek?
2013. ápr. 8. 16:02
 1/7 anonarc válasza:
Az egyik legjobb akvarisztikával foglalkozó szakkönyv. Minden komolyabb akvarista polcán megtalálható. Szerintem mindenképp megéri megvásárolni, igaz, hogy nem új és nincs benne minden faj, de a Magyarországon kaphatók nagyrészét, szaporodásukat és betegségeiket, növényeket és az akvárium szűrését is leírja.
2013. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
63%
Jó könyv, de megvásárolni nem éri meg, legfeljebb ha szereted a szép régi könyveket. Még ma is hasznos és érdekes olvasmány, de rettentően elavult, és erősen szelektálni kell a tanácsait. Az aktuálisan elterjedt technikáról semmit sem tudsz meg a könyvből, a szűrésre és világításra használt megoldásokat máshonnan kell megismerned. Az alapelvek persze benne vannak, nagyon korrekten, csak ami akkoriban a legjobb megoldás volt a szűrésre, azt ma legfeljebb garnélázáshoz használjuk.
2013. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem éri meg.


olvastam. de a mai technológiákhoz és a mai, friss kiadású könyvekhez képest rettenetesen elavult már.


konkrétan szerintem 90%-ban használhatatlan...pedig tényleg jó könyv, összesen kétszer rágtam magam végig rajta (elsőre csak futólag) annak idején, olyan egy éve :) az alapok megtanulására fogjuk rá módon jó, de nekem az se jött le igazán...netes blogokból és újabb szakkönyvekből jóval többet tanultam :)


de ez kb olyan, mintha egy 20 évvel ezelőtti számítógépes könyv alapján próbálnád meg használni a pcdet :) nem lehetetlen de van nála használhatóbb és modernebb könyv is a célra :)

2013. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Milyen könyv van még ami jó?

És még várom a könyvről a véleményeket! Előre is köszi!

2013. ápr. 8. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:

megint bekopizom a válaszom :D

most épp innen: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..



zsebev válasza:



na akkor most valaki azaz én megpróbál segíteni.


első lépésben ajándékozd el az összes halad. itt hirdess: www.akvarista.hu


ugyanezen oldalon van 5 jó kis ekönyv, amiket nyálazz át legalább két-háromszor.


ezután jöhetnek ezek:


zsebev válasza:


először mindenképp olvass utána, én közel fél évig csak tanulmányoztam a könyveket, folyóiratokat és weboldalakat meg persze kéreztem is emberektől ezt azt :)


innen tanultam én is:


www.akvafarm.hu

www.akvaguru.hu

www.gyakorikerdesek.hu (igen, sokat meg tudtam itt is:P)

www.diszhal.info

www.akvarisztika.info

www.akvakertesz.hu

www.akvarista.hu

www.akvariummagazin.hu

www.akvaklub.hu

www.nigro.hu

www.diyhal.eoldal.hu

www.limia.gportal.hu


és ha tudsz angolul akkor:

www.aquaticcommunity.com

www.fish.mongabay.com

[link] (ez uaz, mint előző csak ez a biotóp rész kiemelve, gyakran jártam itt is)

[link] (itt konkrétan a szűrést olvasgattam)

[link] (ahogy itt is...)

[link] (éééés itt is...:D)

www.fishlore.com

www.freshaquarium.about.com

www.saltaquarium.about.com


egy német linkem is van...nemrég találtam, csak én nem tudok németül :P

[link]


bocsika, hirtelen csak ennyit találtam meg...pedig jóval több volt :S


zsebev válasza:


jah igen elég sok könyv is van...

a legalapabb a horn-zsilinszky féle akvarisztika. mondjuk ez szerintem mára már kicsit elavult, hiszen azóta sokat fejlődött a technika...viszont az alapok megtanulására a legjobb...anno én is kikönyvtáraztam magamnak :)

én olvastam a jeremy gay féle tökéletes akvárium című könyvet is. ez se egy rossz mű a témában.

és ami még tetszett az a dick mills féle akvarista kézikönyv volt :)

a többit pedig gugli kidobja neked ami létezik, mert nem csak ez a három van a boltokban :D


innen másoltam át a válaszom: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


ennél többet így nem tudok segíteni. esetleg ha pécsi vagy pécs környéki vagy akkor tudok személyesen is segítséget nyújtani majd a későbbiekben, mikor tényleg belevágsz az akvarisztikába :)


A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.

2013. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a horn-zsilinszky könyv tényleg csak az alapok megértésére használható szerintem viszont arra nagyon is jó könyv ^^
2013. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a konyv egy kultikus targy:) Tobb mint 20eve olvastam eloszor. Akkor meg haverom akveriuma vaskeretes, "gittel" beragasztott uvegezesu volt:) Az enyem mar vaskeret nelkuli volt es az volt a csucstechnika anno..

Nem tudom mennyire lett frissitve a Horn-Zsilinszky, de szerintem egy akvaristanak ha nem is ebbol kell mindent tanulnia, de "tiszteletbol" legalabb a konyvtarban olvasson bele:)

2013. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!