Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Abba fogja hagyni a forgast?

Abba fogja hagyni a forgast?

Figyelt kérdés
Vasarnap egyidoben jottunk ki az utcaraa szomszeddal. A kezeben volt egy kb 2 literes vaza,abban 3 aranyhal. Bela a krta oket dobni a folyoba de inkabb nekem adta. 3 picike arnyhalrol van szo. Az egyik folyton a hatara fordul aztan vissza, gondolom a pici akvarium miatt. En szereztem egy 72 litereset. Berendeztemmeg minden de abba fogja hagyni a forgastvagy nem? Koszonom szepen (bocsi holland a billentyuzet)

2013. ápr. 9. 09:11
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Hát, jobban jártak volna a folyóval.


72 literes még mindig elég kicsike 3 aranyhalnak, gondolom megfelelő szűrésed sincs. A forgás lehet úszóhólyag-betegség, vagy előrehaladott ammónia-mérgezés. A lényeg, hogy mondkettőt a rossz vízminőség okoza. Nálad mindenképpen szenvednének: ha nem nőnek meg, az azért lesz, mert az ammóniamérgezés miatt nem marad erejük nőni, ha pedig megnőnek, kicsi lesz nekik a hely...


Hiába voltak eddig egy vázában, és felüdülés nekik a 72 liter, még ez sem elég nekik a hosszú boldog élethez.(15-20 év)

2013. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
2013. ápr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon is tudom hogy miről beszéltek. a 72 litert nem akarom sokáig de mivel váratlanul érkeztek ezért csak ezt tudtam szerezni. most még csak másfél centisek
2013. ápr. 9. 09:34
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

A vázánál mindenképp jobb, ne dobd ki őket!!

Jól meglesznek a 72 literbe.

A forgást, mint előttem írták, okozhatja úszóhólyag betegség, puffadás gázok miatt.

Lehet hogy a forgós hal elpusztul, nem tudsz mit tenni, de ha a másik kettő egészséges akkor rájuk koncentrálj.

A neten remek akvarisztikai cikkek vannak, böngészgess.


Röviden: Heti egyszer részleges vízcserét kell csinálni. (a víz háromnegyedét cseréled friss vízre) Nem kell túletetni őket, mindig annyi eleséget adj nekik, amennyit pár perc alatt elfogyasztanak. (ne lebegjen egy csomó kaja a víz tetején)

Vegyél egy szűrőt, levegőztetőt. Egy boltban amúgy tudnak segíteni hogy mik kellennek, mire figyelj oda.


Sok szerencsét és jó halazást!

2013. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló nagyon köszönöm! Értek a halakhoz amúgy ez a harmadik akváriumom. Magyarországon van egy szűrőm meg levegőztetőm a hónap végén repülünk haza akkor majd kihozom!:)
2013. ápr. 9. 09:47
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Utolsó válaszoló annyiban téved, hogy 72 liter nem elég aranyhalnak, meg a boltosnak nem szabad hinni, nem ért hozzá a legtöbb esetben. Inkább itt kérdezz, itt nem fűződik anyagi érdek a válaszokhoz.
2013. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam hogy elég a 72 liter, de a semminél és egy vázánál sokkal jobb! Nem fognak azonnal kipurcanni mert csak 72 literük van. (Inkább a mocskos tóban purcantak volna ki ha oda öntötték volna őket.)


A kérdező hirtelen "kapta" a halakat és jelen pillanatban ezt tudta nekik biztosítani. Mindenképpen rendes tőle hogy befogadta a halakat.


Aztán ha idővel tud nekik nagyobbat venni, akkor biztosan megteszi. Már így is sokat tett.

2013. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ideiglenesen jó, de hosszútávon nem.
2013. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!