Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumot szeretnék...

Új akváriumot szeretnék csinálni, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Vettem egy 112 L-es akváriumot, ehhez van Hailea HL-BT700 belső szűrő 690 l/h, 10W, szűrő, amit nem tudok, hogy mennyire rossz, vagy mennyire jó, mert azt irtátok sokan, hogy nagyon nagy teljesitményű szűrők kellenek, az lényeges. A halakkal kapcsolatban nagyobb gondba vagyok, sokat olvasgattam, és nagyon nem jutottam semmire. Amiket összeválogattam, és elviselnék azok: Szifó, Dánió, neon, tetra, guppy, és egy pár harcsa. Ezeket összerakhatom, vagy lesz egymással valami bajuk? Én beraknék még 2 vitorláshalat is, esetleg ez belefér, mert olvastam hogy kicsi lesz nekik az akvárium... A másik a világitással kapcsolatban, 2 x 18 W lesz benne, amit gyáriban kaptam. Ez megfelelő, ha közepes fényigényű növényeket szeretnék, vagy ezeket is érdemes lecserélni? Ha igen, milyenre? Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 10. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A szűrő alsó hangon elmegy, de nem telepíthetsz túl sok halat mellé. Nem ártana egy kisebb teljesítményű külső szűrőt beszerezni mellé, ha megteheted anyagilag.

A 2x18 watt alá inkább Cryptocoryne féléket, anubiasokat, mohákat telepíts, közepes fényigényűeket csak meggondoltan.

Halakból maximum 3-4 félét, például:

8 tetra

8 guppi

6 páncélos harcsa

1 anci

2013. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pinky Baba válasza:
0%

Szerintem a harcsát hagyd ki, mert a kis halakat megeheti, és figyelj arra hogy a ragadozókat ne tedd össze növényevőkkel, de ha összeteszed mégis akkor biztosíts számukra búvóhelyet.


Nagyon szép hal a kínai harcihal,azaz a betta, csak azt nem lehet vitorláshallal összetenni, ami szintén nagyon szép hal.


Hát sok sikert!

2013. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A Co2 rendszereket nagyon sokszor olvastam. Ezeket ha sok növény van, feltétlenül kell telepíteni, vagy hanyagolható? Elég dárgák, házilag meg nagyon hülyén néz ki :D

Esetleg ha ugyanabba a foglalatba veszek egy nagyobb teljesítményű izzót, akkor mehet közepes is?

2013. ápr. 10. 11:36
 4/14 anonim ***** válasza:

A szén-dioxid rendszert felejtsd el, ha nincs pénzed külső szűrőre.

Ha növényes akváriumot akarsz, akkor először is kell egy 300 liter/órás külső szűrő, megfelelő fény (legalább 2-30 wattos növényekhez való fénycső), lágyított víz.

Ha csak egy-két növényt akarsz bele, akkor elég a helyi víz keménységét eltűrő növényeket belerakni.

Ahogy már írták a halakat össze kell válogatni és nem színek alapján! Páncélosharcsa és algaevő legyen.

28F

2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Heti 30% vízcsere szükséges egy növényesnek megfelelő tápoldatokat adagolva.

Nekem egy 300 literes van rengeteg növénnyel és kevés hallal. Nincs szén-dioxid mégis nyírni kell a növényeket pár hetente.

28F

2013. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
"Hailea HL-BT700 belső szűrő 690 l/h" a 690L/óra nem számít, ez annyira segít hogy vélhetőleg megfelelő áramlás lesz, a szűrőfelület nagysága viszont fontos, ahogy nézem szivacsot és aktív szenet is tartalmaz, ebből az aktív szén felejtős kb két hétig végzi a dolgát utána amit begyűjtött ki is mosódik belőle, és kidobnám az aktív szenet és a helyére siporax minit tennék a kis kiszerelést 35 grammos(1dl) így talán alul telepítetten használható, a szivacs maradhat persze.
2013. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendben! Akkor ha veszek a szűrőbe pár naő után ilyen szűrőanyagot, teszek bele nagyobb teljesítményű fénycsövet, vagy csak alacsony fényigényű növényeket telepítek, heti 30%-os vízcsere, a növénytáp, megfelelő lesz így?


Mégegy: Akkor azt mondjátok, hogy a vitorláshal megélne ebben az akváriumban? Mert ha vennék, akkor legalább 2-t szeretnék. És esetleg tudtok még mondani olyan halakat, amiket egybe lehet telepíteni, és akváriumomban megfelelőek?

2013. ápr. 10. 16:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Murr amit leírt az a maximum, a vitorlások nem valók ekkora aksiba és területvédők is, egészségesen ezzel a szűrővel nem tudsz több halat, a második válaszoló gyilkos algaevője is 10 centi fölött lesz. Egy komolyabb külsővel lehetne nagyobb testű halakat tartani de az egy rendes bio töltettel 25-től indul, és akkor is max 3db 10-12centis, 4 db 6-7 centis + harcsák, nem olyan nagy a 112-liter ha benne lesznek a halak majd látod te is, és azok még nőnek is.
2013. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"heti 30%-os vízcsere, a növénytáp, megfelelő lesz így?" az korrekt úgy, nagyobb fénycsövet nem tudsz venni mivel az armatura t8 és a hossz pedig 60cm és ebbe így csak 18watt megy bele 1300 lumen fényerő/darab
2013. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés... van olyan növény,amit előre ültethetek, kis fényigénnyel és benövi majdnem az előteret? Vagy csak a mohák? Mert van ilyen fűszerű, most nevet nem tudok irni, de az mind nagy fényigényű. A halak esetleg nem fognak csipegetni majd a növényekből, ha a fentiekben irt halak lesznek az aksiba?
2013. ápr. 10. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!