Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54l-es akváriumba, gurámik...

Egy 54l-es akváriumba, gurámik mellé milyen halat lehet társítani?

Figyelt kérdés

Ha lesz egy pár mézgurámi, vagy törpegurámi, mit tehetek még melléjük?


Vagy inkább 72l-es akvárium kellene? Milyen fajokkal jönnek ki jól?



2013. ápr. 11. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem 112 literesben vannak (1 pár törpegurámi) vörös neonok ,serpalazacok,párduccsíkok vannak mellettük
2013. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

54 literesbe talán 6 törpe szívó/páncélos harcsákat raknék melléjük, de 72 literesbe mehetnének szerintem nanohalak. mondjuk 8-10.

[link]

2013. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor lehet őket párban tartani 54l-esben is? Mert ettől kicsit tartottam, hogy azt fogjátok mondani, hogy kicsi hozzá.


Ti milyen akvárium elrendezést javasoltok a gurámiknak? Sűrű növényes lenne a jobb, vagy kevesebb növény, és mellette vasfa, szőlőtőke?

2013. ápr. 11. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Szűken de elfér két törpe gurámi 54-ben, viszont arra számíts hogy ez a hal egy mondjuk 12-14centis hal csak hosszirányban összepréselve, ennek annyi a lényege hogy a feje, nézése, annyira karakteres hogy bármilyen halat teszel mellé jelentéktelen lesz, és az összkép miatt meg fogod bánni, zavaró lesz mellette szinte észre sem fogod venni a többit, pajkos halak, apró szálú növénykét csipkédig viszont nem árt ha van bent ilyen, például javai moha, azzal egész nap elvannak kiszakítanak egy szálat és furcsa pózokban diadalittasan rohannak vele körbe, néha mint egy staféta botot adják egymásnak, tehát a játék végedet nem árt ilyen növény, én a fent említetek végedet max talajlakót tennék mellé, színezet vízre nem érzékenyek viszont jó szűrés fontos, ha hosszú életű halakat akarsz 10nk körüli vízben gondolkodj, a 72 jobb lenne oda 1 him 2 nőstény mehetne, vagy három nőstény, a hímek kakaskodnak egymással de sérüléseket még soha nem tapasztaltam.

Sűrű növényzetet szeretik.

Van még egy fontos, ez a sziesztájuk, nálam ez délután három óra körül van és 4-5 ig tart, elsőre ijesztő pár éve még rohant a család hogy a gurámik fekszenek az aljzaton betegek, vagy egy növény levele alatt, vagy az aljzaton gubbasztanak szinte mozdulatlanul, ha a víz paraméterek rendbe vannak nem kell megijedni ez náluk természetes, az esti nyugovóra térést is így jelzik.

Nincs nagy helyigényük, de ha 54 liter lesz akkor azt hagyd meg nekik úszótérnek,1 kiesebb algaevő, törpe báncélos 4-5 darab, esetleg csiga, 72 literbe 2gurámi egy kisebb csapat nano, páncélos, algaevő, csiga, vagy 72-be három gurámi páncélos, algaevő, csiga.

2013. ápr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Azt még had kérdezzem meg, hogy a nemeket könnyű megkülönböztetni náluk? Tehát boltban könnyen kiszúrható, hogy melyikük a hím, és melyikük a nőstény?
2013. ápr. 12. 10:43
 6/11 anonim ***** válasza:

a méz gurámi hímekp narancs- és fekete színüek A nőstények, oldalukon egy vízszintes sötét csíkkal, megőrzik világos színűket

törpe gurámi hímjei nagyon színesek, de a nőstény mindig ezüstös bézs uniformist visel

2013. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hmm [link] van négy kép a nagy kép alatt 1.-nöstény 2.-nőstény 3.-him 4.-him én eddig a hát úszójuk alapján különböztettem meg, a hímeknek kicsit hosszabb ahogy a képen, a nősténynek lekerekedik. Most lehet hogy tévedek a részemről ez nagy baki akkor, eddig én így tudtam, a nőstényeket és a hímeket külön tartom nem akarok szaporulatot.
2013. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a hím gárdám a nőstények most nem voltak fotogének

[link]

2013. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
b.joci ne jó a link
2013. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez:


[link]

2013. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!