Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a törpe szivóharcsá...

Mit tegyek a törpe szivóharcsáim rendre elpusztulnak?

Figyelt kérdés
Gh:10-12 ph: 7 nitrát foszfát rendben. 1 napig szoktatom az aki vizéhez. Legtovább 1 hónapig élt, de a legtöbb csak néhány napig. 6 galaxy uszkál 60literben a szürés külső.
2013. ápr. 12. 13:27
 1/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Nem egyszerű fajta... :)

Én vettem tavaly 7 db-ot valahol, abból 1 hét után már csak 1 volt életben.

Aztán gondoltam csak azért is lesz nekem ebből néhány darab, vettem az Aquadepoban még 8-at. Na abból egy sem pusztult el, el is kellett belőlük adnom, mert úgy meg már sokan voltak :) A maradék 5 azóta is remekül van.

Talán egy próbát megér, hátha azokat a halakat máshonnan szerzik be.

2013. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

állítólag sok hal ebből a fajból vadon fogott. szerintem te is olyanokat vettél, azok meg nagyon macerásak. de minimum hatot kell belőlük tartani, mert csapathalak.

a vízparaméterek szerintem nálad rendben vannak.

2013. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában a gyomrukra kényesek, jó étrend kell nekik. Zöldségek, fa dekoráció...
2013. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
A vadonfogott halakkal mindig sok a baj, és az Oto mindig vadon fogott, mivel szaporítani nem éri meg. A hiba gyakran ott szokott lenni, hogy a szállítás során nem etetik a halakat, és elpusztulnak a beleikben a bacik. Ha ez megtörtént, hiába esznek, nem tudják megemészteni rendesen a táplálékot. Így gyakorlatilag időzített éhhalálra vannak ítélve. Csak olyan Otot szabad elhozni, ami már a boltban is jóltápláltnak látszik. De még ez sem garancia.
2013. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért nem érdemes szaporitani?
2013. ápr. 12. 19:48
 6/7 Bozsikrisz ***** válasza:
Kb. lehetetlen őket szaporítani. Az okát nem tudom, de rengeteg ismerősömnek van ilyen hala, és még sehol nem volt szaporulat. A boltban kaphatóak mind vadon fogottak.
2013. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Ritkán szaporodnak akváriumban is. De például a neonhal meg egyáltalán nem szaporodik az átlagember akváriumában, mégis nagyüzemileg tenyésztik. Az Otoval szerintem ott a gond, hogy nem lehet nagyüzemileg tenyészteni, mert nincs egy konkrét faktor, ami kiváltja az ívást, és aminek a kihasználásával a tenyésztők időzíteni tudnák a dolgot. A vadon fogott halak meg olcsók.
2013. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!