Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy bettát, de kis...

Vettem egy bettát, de kis méretű akvariumok elfogytak, most egy befőttes üvegbe van hétfőig, túl éli?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 19:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
nemvolt más választás igy egy volt uborgkasübegben van , ami kb 1 literes, nagyon furan viselkedik,igaz az üzletbe mindössze egy 10 cm hosszu5 cm széles kis csészébe volt lehget az a fura hogy tud mozogni ? vagy a befőttes üveg miatt ilyen?
2013. ápr. 12. 19:25
 2/14 A kérdező kommentje:

adtam neki vagy 4 darab sóférget

ugyhopgy jól van lakva gomdolom

2013. ápr. 12. 19:27
 3/14 anonim ***** válasza:

nem értem, hogy miért így vetted meg, hogy még akid sincs. eleve 3 hétig üresen kell járatni az akit.

holnap délelőtt szerintem szépen vidd vissza, majd regisztrálj akvarista.hu -ra, és olvasd el az e-bookokat, majd ha felkészültél, bejárattad az akit, akkor kezdj neki a halazásnak. :D


amúgy hány literes akiba akartad volna rakni?

2013. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
Ott kezdeném, hogy volt más választás. Ha lett is volna akvárium, akkor sem lett volna szabad megvenni a halat. 3-4 hét üresjáratás szükséges a betelepítés előtt, és neked ezenkívül rengeteg olvasás a témában. Az, hogy hétfőig túléli, egy dolog, a másik pedig, hogy vészelje át az első 3-4 hetet, amig a biológiai egyensúlyt kialakítod.
2013. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most így annyit tudsz tenni hogy forralj fel vizet hagy állni és max 12 óránként cserélgesd a vizet, 12-órán túl ha ürít a hal elég ammónia keletkezik ami kivégzi. Ahogy előttem írták add meg milyen aksiba kerül milyen szűréssel és ott se lesz egyszerű életben tartani mivel még nem alakult ki megfelelő körforgás ami ártalmatlanítja az ürüléket, etetni ne etess, a saját vécéje lesz a dunsztos üveg, holnap munkahelyemen leírom mit tehetsz, viszont ha nem tudsz neki megfelelő környezetet biztosítani akkor jobb ha visszaviszed holnap délelőtt, kb 10-15 ezer egy komplett kezdetleges környezet a számára.

Csak állott vizet használj forralás nélkül 24 óra

2013. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha vissza veszik vidd vissza, ha nem akkor megpróbálok segíteni de nem egyszerű a történet és plusz költségekkel is jár. Előbb az ismeretek és utána a hal.
2013. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

jelenleg abban a vizben van amiben kaptam, ott szűrve volt, valahol azt olvastam hogy a nem szabad csak 20 százallékát cserélni a viznek. de amugy nagyon fucsan viselkedik, ez normalis az új környezetben ?

az irróasztallámpám , nem neonos , azt raktam felé igy melegszik is , és világos is . az úgy jó?

2013. ápr. 12. 20:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, a legtürelmesebb embernek tartanak a világon de neked még én se tudok segíteni, vess rá egy keresztet ennyi. 20% vízcsere? feljebb írtam valamit ha nem olvasol csak gépelsz senki sem segíthet.
2013. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
lehet igy témyeg vissza kellene vigyem de vajn visszaveszik? mert ugyehonnan tudjak hogy az ő haluk ? jó-jó szamla , de ez nem egy ruha ,
2013. ápr. 12. 21:38
 10/14 A kérdező kommentje:
vagyholnap megyek veszek szűrőt , és egy nagyobb edénybe berakomm már az is jó nem?
2013. ápr. 12. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!