Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2x30 watt világítás mellé...

2x30 watt világítás mellé akváriumba hogy tudnék bebarkácsolni még egy 30w os csövet? 200 l akvárium, műanyag tető.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ha belfér, te látod. Nem nagyon hiszem, de aki ügyes annak semmi sem lehetetlen :D
2013. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És ha egy ilyet raknék fölé:

[link]

4x39 w t5 ös fénycsövek.

Attól hogy ez csak 90 cm hosszú az akvárium meg 100 még a plafonra rögzítve jó nem?

És nem sok ez a négy fénycső?( nem növényes aksit szeretnék, csak sok növényt a HALAKNAK.)

Nem kezd majd a zöld alga tenyészni?

Vagy akkor egyszerűen csak kitekerek egy csövet?

2013. ápr. 20. 09:52
 3/13 A kérdező kommentje:
És itt maga a fénycső 83 mm?
2013. ápr. 20. 10:03
 4/13 anonim ***** válasza:

Ennek ki lehet húzni 100cm-re a lábait: [link]

De inkább lógasd fel 10 centivel magasabbra, mert túl sok lesz a fény és be fogsz algásodni. Ha távolabb van, kevésbé világít, kevésbé algásít :)



Nekem egyébként a 200 literesen ilyen van:

[link]

Ennek csak 80cm-re lehet kihúzni a lábait, szerintem elég ez a fény is rá, nem javasolnék többet. De ezt a 4x24W-ot érdemes közvetlen az akvi tetejére tenni, pl vágatsz egy 100x20cm csík üveglapot 6-os üvegből, azt ráteszed az akvárium tetejére és röhögve megbírja a lámpát.

2013. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 24 Wattos fénycső 55cm hosszú csak. Ja igaz, végülis az lehet, hogy rövid lenne neked (nekem jó mert csak 80cm széles az akváriumom és nem baj ha az üveg két szélét nem éri el, legalább nem lesz ott algás az üveg).


A 39 Wattos cső az 85 cm hosszú.


Na most ezek a quad lámpák amiket előbb linkeltem, pedig nagyjából 5 centivel hosszabbak, mint a cső maga.

2013. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

(Amit te linkeltél, abban valami hülye cső van, fehér és kék. Az nem tengerire való?)


Amit én linkeltem abban fehér és rózsaszín plant cső van, habár a plant csövet én azt is lecserélném 6500k-ra. De akkor viszont tény, lehet, hogy jobban algásít, csak nem lenne olyan nagyon hülye rózsaszín fénye, mert a plant cső az elég randa.


A kék cső meg nem való édesvizi akváriumra, hát tudni kéne milyen kék csövet adnak hozzá.


Persze lehet külön is csöveket venni hozzá, csak az plusz pénz.

2013. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elvileg azok a csövek algásodás gátlók édesvízibe, hogy ellensúlyozzák a zöld algák sok fehér fény miatti kifejlődését.
2013. ápr. 20. 10:29
 8/13 A kérdező kommentje:
És akkor 200 lirerre 4x39 wattra már mehetnek nagyon fényigényes fajok ugye?
2013. ápr. 20. 10:32
 9/13 anonim ***** válasza:

hát igen, csak nem mindegy milyen plant cső.


Régen nekem volt hagen flora glo csövem és az jó volt a növényekhez, és nem volt algám sem annyira.


De amit ehhez adnak az valami fura plant cső. Vettem kisebb akváriumra egy 2x24 wattosat egy plant csővel, aminek először is nagyon ocsmány fénye volt, de nem is lett volna baj, ha a növények nem kezdtek volna elsorvadni alatta. Ki kellett cserélnem a csövet.

A 6500K cső jobb.


Persze önmagában nem is lehet használni a plantot, növény nem marad meg alatta, de esetleg úgy lehetne talán, hogy 3db 6500K, és 1 plant maradna.

2013. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A green aquások szuper növényes akváriumain egyiken se volt plant cső. Benéztünk a lámpák alá és 6500K csövekkel világítottak minden akváriumot. Aztán én is csak azt használtam, és az jó is.
2013. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!