Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szinte az egész akváriumot...

Szinte az egész akváriumot bennőtte a sötét, fekete színű alga. Hogyan tudom tartóssan megszüntetn? Hal, csiga, vegyszer?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Írjál le mindent az akváriumról, és a benne lévő technikáról + mennyi növény, és mennyi élőlény van benne?
2013. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nekem is volt ien! fonalalgázót vegyél azonnal vagy 3 at minimum és 1 hét és újra minden jó lesz:) tapasztalatból mondom!:) (kicsit vegyél mert 1 hét alatt 3x akkora lessz az algától!)
2013. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A fonalalga, és a barna alga nem ugyanaz.
2013. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
de nekem is fekete volt amikor már nagyon elszaporodott onnan sejtem h az elhet ami nekem is volt:S de am ha fonal szerőségű akkor fonalalgáző kell ha meg nem akkor anci ennyi:)
2013. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ilyen durva algásodásnak oka van, valami nem oké a rendszerben. Azt kell megszüntetni.
2013. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Először is ki kellene takarítani az egész akváriumot, ha durva a helyzet.

Másodjára pedig úgy kellene újraindítani, hogy azokat a hibákat ne kövesd el, amik ezt a helyzetet kiváltották. De ehhez le kell írnod pontosan, hogy mi hogy működik nálad. Akváriumméret, halak, vízcsere, szűrő, világítás, növények, etetés, tápozás, stb.

2013. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát de ha ecsetalga, az visszajön, még ha ki is mosod.
2013. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És ha ecsetalga, akkor mi a teendő? sziámi ormányos márna megoldhatja?
2013. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kövekről le lehet mosni hypóval. Növényről meg 20% hipós vízzel, de azért ez eléggé roncsolja a növény, és akkoris a vízben marad a spóra és újranő. Ha fényigényes növények vannak, nehéz ügy.


Ha csak anubias félék, és lekapcsolod a villanyt, nekik nem árt és nem terjed tovább, akkor meg tudja enni a sziámi ormányos, vagy a zebracsigák.

2013. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
valiznériáim vannak. De leginkább a red mooromat lepte el. Vele mi a teendő? Ja és bocsi, hogy belekontárkodtam az eredeti kérdésbe, valamennyire azért kapcsolódik hozzá.
2013. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!