Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bajuk? Lehet, hogy...

Mi lehet a bajuk? Lehet, hogy a meleg miatt viselkednek így?

Figyelt kérdés
40 literes akváriumban van 3 plattim és 2 guppim. Egész nap a vízfelszín közelében úszkálnak, mintha meg lennének kergülve. Szűrő, levegőztető megy, heti 30%-os vízcserét szoktam csinálni. Arra gondoltam, hogy talán az időjárás miatt viselkednek így, bár nem vagyok benne biztos, mert a víz 26 fokos.
2013. ápr. 22. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A guppy az a víz felső rétegeiben mozog azért a plattit meg nem tudom de 50l a minimum neki asszem!
2013. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

54 literesben voltak eredetileg, csak hát

eresztett az akvárium, így most ebbe kerültek át ideiglenesen. Eddig nem volt velük semmi probléma, csak ma voltak ilyen furcsák.

2013. ápr. 22. 22:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekik elég a 24 fok is.

Nem kell fűteni. Vagy a lámpa fűti?

2013. ápr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most nincs világítva rájuk. Akkor megpróbálom, hogy kikapcsolom a fűtőt, hátha csak ez a bajuk. Mindenesetre furcsa, mert eddig nem volt ilyen probléma.
2013. ápr. 23. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Minél melegebb a víz, annál kevesebb benne az oldott oxigén, de ha közben a levegőztető nyomja a bubikat, akkor ez nem lehet probléma, azért nem tudok mit mondani igazán.

Hát próbáld meg, talán lenyugszanak. Majd kiderül.

2013. ápr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak megszokták a nagyobb akváriumot, és most mérgelődnek. Kitudja :)
2013. ápr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Tényleg lehet az akvárium csere miatt beduzzogtak de ha nem megy nekik a fűtő akkor nem lehet hogy valami bajuk van? Betegek vagy valami?
2013. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet az időjárás miatt, a pontyok is a tavakban úgy vannak, hogy ha más a légnyomás másholúsznak
2013. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólást, kiderült, hogy valószínűleg tényleg az időjárás miatt volt. Azt elfelejtettem írni, hogy néhány garnéla is van a halak mellett, volt amelyik félig kint volt a vízből, ezért gondoltam arra, hogy a meleg miatt lehetett. Csak furcsa, mert a hőmérőn 26 fok volt, viszont a leszívott víz meg szabályosan meleg volt. Most annyit csináltam még, hogy kiiktattam a fűtést,azt hiszem mostanában nem lesz rá szükség. Azóta folyamatosan ellenőrzöm a hőmérsékletet, most 23-24 fok körül van.
2013. ápr. 24. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!