Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lehet akváriumba ph...

Mivel lehet akváriumba ph értéket mérni és BEÁLLÍTANI egy adott értékre?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 06:20
 1/7 Platypus ***** válasza:

Mérni pH teszttel, meg vízkeménység teszttel, mert arra is szükséged lesz a beállításhoz.


A víz azért lúgos, mert a változó keménység lúgos. És mivel pufferhatása van, nem jó ötlet egyszerűen savat önteni bele. Savasításhoz a lúgosságot okozó vegyületeket el kell távolítani, azaz lágyítani kell a vizet. Lúgosításhoz meg a legegyszerűbb szódabikarbónát adni a vízhez.

2013. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit Platypus irt azt én a gyakorlatban így csinálom:


Matekozni kell hozzá, remélem érteni fogod.


Neptun teszt, 5ml injekciós tű, mérőedénybe bele akváriumvíz,(5ml) bele indikátor folyadék, injekciós tűbe 5ml lágy víz, csepegtetve bele a mérőedénybe, változik a szín, leolvasod a neptun színskáláján a ph értéket, ha oké pl 6,5 megállsz leolvasod az injekciós tűről menyi lágy víz kellett kapsz egy arányt annyi desztillált kell az akváriumvizedhez. Ezt meg lehet csinálni bekevert példa 10nk keverékkel (fele csap, vele lágy víz)


Heti max 1-2 fokot lehet lágyítani ha benn a halak, ennek számítása: (ezt régebben írtam a te adataidat kell behelyettesíteni)


"A te esetedben kb 33-liter vízzel számolva(kb ennyi víz van az akvában)

33-liter-30% cserevíz, marad kb 23 liter az aksiban, feltételezzük hogy 20nk a csapvíz akkor

33x20nk=660 nk 18 ra levisszük: 33x18nk=594nk(ennyire kell levinni) 23x20nk=460nk(ennyi marad ha le engeded a cserevizet az aksiban) 594nk-460nk=134nk(134 nk a 10liter cserevíz) 134:20=6.7 (6.7 liter csapvíz 20nk 3.3 liter desztillált víz 0 nk) "

2013. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha üres az akvárium akkor egyszerűbb, fele csapvíz fele lágy víz az olyan 6 ph lesz ha 10nk kemény, erre kell a fent említett keménység teszt, ha benn a halak akkor az amit feljebb írtam, van drágább teszt is az tovább mér a neptun csak 7.5 ig, én már megszoktam és csak 300ft, rutinból beállítom hétvégén a ph t 10 perc alatt megvan cserével együtt / akvárium.
2013. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, világos. Nekünk itthon van lágy és kemény víz is. A kemény kb 18 a lágy az 0nk.

Csak azt nem értem, hogy a víz keménysège, hogy függ össze a ph értékkel. 7 es vagyok a ph csak most vettük, amugy jo vagyok kemiabol csak ezt nem ertem.

2013. ápr. 23. 21:12
 5/7 Platypus ***** válasza:
A változó keménység olyan vegyületekből áll, amik enyhén lúgos oldatot képeznek.
2013. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: Csak azt nem értem, hogy a víz keménysège, hogy függ össze a ph értékkel."


A vannak savasodást és lúgosodás okozó vegyületek a csapvíznél az középre semlegesre van állítva, van a lágy víz annak az 5ph tehát savas mivel a lúgosító vegyületek el vannak távolítva belőle, a víz szorosan érintkezik a légkörünkkel amiben sok a co2 és mivel a lágyabb vízben kevesebb a lúgosító vegyület ezért teret enged neki, így például egy akváriumon kívül beállított cserevíz 6,0 ph 10nk víz akár 300mg/ liter co2-tartalmaz, ez kedvez a növényeknek.

Akváriumban: ha feltöltjük 10nk 6.0 ph 300mg/liter co2, azt feltételeznénk hogy ez így is marad, majd rájövünk hogy nem, a növények co2 fogyasztók így csökkentik a co2-t és teret adnak a maradék lúgosodást okozó anyagnak így a ph felmegy, a növénytápok szintén lúgosíthatnak, a haltáp maradék szintén, esetleges gyenge szűrés miatt is lúgosodhat.

Eredmény: példa 10nk 8ph 3mg co2 t tartalmaz tehát 300-szor kevesebbet mint a 6ph.


Amivel tartható a jó ph: jó szűrés, túltelepítés kerülése, tápmaradvány ne legyen, talajporszívózás vagy jó áramlás, megfelelő levegő beoldás, megfelelő növénymenyiség, megfelelő tápozás(annyi amit a növények biztos hogy felvesznek)megfelelő ajzat és kövek. Jó szűrőanyag ami lehetőséget nyújt az anaerob folyamatoknak( ami végterméke co2)


Nem googliztam ha valami elírtam akkor bocs, javítsátok ki, köszi:)

2013. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja és a te mérésed kimaradt "7 ph" az nem a legjobb, nagyon gyorsan átfordul lúgosba, én hetetnte mérem a 6-6,5ph az sokkal nehezebben megy át lúgosba, és nagyon hosszú távon is könnyebben tartható, a halak jelentős része társasban (persze vannak kivételek) a savas vízben érzi jobban magát.


Az előző válaszból kiderül hogy akár 8nk víz is átmehet lúgosba de kis odafigyeléssel viszonylag természetes módon tartható a magas co2 szint, és a savasabb közeg.

Tehát a vízkeménység az akváriumon kívül alacsony ph, az akváriumon belül már nem törvényszerű hogy alacsony is marad.

2013. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!