Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 25l-es akváriumba milyen...

Egy 25l-es akváriumba milyen halakat javasoltok?

Figyelt kérdés
Szóval kaptam egy 25L-es akváriumot de nem tudom hogy milyen halakat rakjak bele. Egyedül a neonhalon gondolkodtam. Mit javasoltok?

2013. ápr. 23. 12:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Nekem is akkora van és egy japán harcoshalam van. Azt csak egyet lehet tartani mert harcias. Aranyhal is lehet benne de csak 2mert megnő. Ìgy javasolja a szakértő is
2013. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Betta hím:) nagyon szépek:) mellé tehetsz 5 neonhalat is meg ancit h ne algásodjon az akváriumod, 3 páncélos harcsát is és valami szép növényt, szőlőtőkét:)
2013. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És hogyha van benne neonhal vagy guppi? Esetleg Black molly vagy xifo? Akkor mit lehetne melléjük rakni?
2013. ápr. 23. 13:02
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

guppy mellé bettát nem mert lelegeli az uszonyát a guppynak:S a molyval jól elvan:) xifóval sincs baj:) neonhallal se:) ha bettát szeretnél akkor a gupirol le kell mondanod:S nekem ien halaim vannak:

- 3 Black molly

- 3 Xifo

- 3 Fonalalgázó

- 3 Páncélosharcsa

- 3 Anci

- 2 Betta (nőstény-hím)

Ezek mellé még neonhalat betehetsz!:) ha guppyt akarsz akkor betta kilőve de a többit nem zavarja:)

2013. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké köszi :)
2013. ápr. 23. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Nos....először is az előzőekre ne hallgass!


30l alatti akváriumban halat nem lehet normálisan tartani, túl kicsi bármihez is. Ha nagyon elnéző vagy, akkor talán-talán egy bettának elég lehet, de én nem javaslom.


Amiket írtak az előbb:

- aranyhal: 150l körül lehet tartani

- neonhal: hiába pici, nagy úszástér kell neki, 70l-től tartható csapatban, minél hosszab úszástérrel (70-80cm-es akvárium)

- Black molly, xipho: 90l-től tarthatóak

- guppi: neki 40l kellene

- páncélosharcsa: törpének 35-40l, pandának 60l, de van olyan faj, aminek 100l felett kell

- anci: 80l-től tartható


Ekkora akváriumban csak garnélák és csigák tarthatóak biztonsággal. Itt tudsz nézelődni, olvasgatni felőlük: [link]

[link]


Kezdőnek én a Red Cherryket ajánlom.


Amúgy a különféle halak igényeit a diszhal.info-n meg tudod nézni, egyebek mellett azt is, hogy mekkora akváriumra van szükségük.

Ja, és nem csak akvárium kell, hanem szűrő, világítás, élő növények, fűtő is. Remélem ezt tudod.

2013. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

miiiiiiiiiii vaaaaan ???

az első 3 válaszolóknak írom hogy kezdjük ott hogy 30 liter alatt nem lehet halat tartani 1.

főleg nem 2 aranyhalat

2. betta mellé nem szabad neonhalat társítani!!

3.

-3 Black molly

- 3 Xifo

- 3 Fonalalgázó

- 3 Páncélosharcsa

- 3 Anci

- 2 Betta (nőstény-hím)

ezek mellé mehet a neonhal 25 literes akiba ???


a 6-ik válaszolóra hallgass kérdező az előző válaszok nem helyesek

2013. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendben :/ Köszönöm :)
2013. ápr. 23. 14:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Hogy ha nem vagyunk nagyon szőrősszívűek, akkor innen mehet 6:

[link]

2013. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vagy egy betta néhány csigával és/vagy amano garnélával.
2013. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!