Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség emberek! Valami...

Segítség emberek! Valami élődködő szerű lényt találtam a vízben! SOS! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Még pár hete vettem észre hogy valami fehér ki izék kanyarognak az akvárium falán!De mos láttam egy olyan 0,7 cm -eset!Mi lehet ez? SOS!Garnélás akváriumom van!Ki is szedtem azonnal a kis gazfickókat!

#csiga #féreg #élőlény #lárva #disznóvagas #kis fehér izé #valamiféle szörny
2013. ápr. 23. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen fonálféreg lesz, talán nematoda. Olyan, mint egy cérna, vagy az egyik vége felé vastagodik?


Ha cérna, akkor nematoda, ha vastagabb, akkor planária is lehet.


Itt utánuk tudsz olvasni: [link]

2013. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egyik végénél vastagabb mint a másiknál.Mit kell tenni ellenük??!!
2013. ápr. 23. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor az planária lesz szerintem. Megnézted a linket, amit küldtem?

Ott van írva róluk pár dolog.


Keress rá a neten, hogy planária csapda, illetve itt egy fórum, ahol ezt tárgyalják: [link]


Olvasd végig, elég jól beleássák magukat a dolgokba. Egyébként több, mint valószínű, hogy a növényekkel sikerült behurcolni.

2013. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam,nagyon hasznos volt,ki is derült belőle mi is volt az,de most az érdekel hogyan lehet felállítani ezt a csapdát.Már ki is raktam egy kérdést.Neked volt már ilyen?
2013. ápr. 23. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szerencsére még (kopp-kopp) nem találkoztam velük személyesen. Amennyire tudom, eléggé szívós valamik, sokáig el lehet velük szenvedni, mire megtisztul az akvárium. Súlyosbítja a helyzetet, hogy ha minden igaz, a talajban élnek, és csak akkor jönnek elő sokan, ha kaját éreznek.


Itt egy video egy planária csapdáról, van fenn több is youtube-on: https://www.youtube.com/watch?v=saU7S2ybskw

2013. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:

Nézz rá a fonálféregre és a planáriára. Utóbb vastagabb, és főleg az üvegen közlekedik.


[link]


Megoldás: planáriacsapda vagy féreghajtó tabletta (pl. fenbendazol, mivel én nem kaptam, nálam anno a nanoban a sikert a kutyáknak való kék színű Cestal hozta meg). A szűrőbacikra elvileg nem ártalmas. Egy tablettát oldottam fel kb. 15 liter vízhez, 4 nap után jöhet az ismétlés.

2013. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, az új adag előtt nem árt egy 50 százalékos vízcsere. Növényekre szintén ártalmatlan, élőlényem is volt benne, neki se lett baja a cucctól.
2013. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké!:)
2013. ápr. 23. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!