Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell planária csapdát...

Hogy kell planária csapdát állítani? Vagy milyen ellenszerek jóak ellenük?

Figyelt kérdés
Feltettem egy kérdést,hogy vajon mi lehet az akváriumomban.Kiderült(legalább is),erősen arra utal,hogy planária.Nos,ezeket mint írtam,ellenszerrel is el lehet távolítani.Hogy kell használni?Ha nincs vegyszerem,akkor hogy rakjam össze a planária csapdát?Mit kell vele csinálni?Valami sürgős ellenszer kell!Küzdjünk együtt a férgek ellen!

2013. ápr. 23. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én írtam az előző kérdésedhez, a linkeket is én küldtem át.

A vegyszerekkel az a baj, hogy ami kinyiffantja a planáriát, az megöli a garnikat is. Linkeltem egy videót az előző kérdésedhez, hogy kell házilag planária csapdát csinálni. A lényege, hogy raksz bele egy kis kaját, és csak alulról lehessen belemenni. A planáriák a talajból bele fognak mászni. Ha összegyűlt jó pár, akkor ki kell emelni. Sajnos csak így lehet őket, lassanként kihalászni.


Létezik valamilyen No Planaria nevű szer, ami elvileg hatástalan a garnélákra, de én ezzel még nem találkoztam a boltokban. [link]

2013. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a ricciában tanyáztak sokan, azt egy az egyben kivettem és átmostam sokszor, egy kis kaspóban. A hidegvíztől leestek alulra, aztán kiszedtem a növényt, a kaspót kiöntöttem, majd vissza növényt és rá megint egy hidegzuhanyt. Kb 1 órát szórakoztam így a növénnyel, és szerintem lejött róla az összes.


Az akváriumban utána amikor megláttam a talajon mászkálni egyet-kettőt, azokat gyorsan leszívtam csővel. Ami meg az üvegen kúszott, azt egy szivaccsal töröltem le. Mindennap ránéztem párszor mert idegesített, és ha láttam planáriát, azokat így eltakarítottam. Nem egész egy hét alatt elfogytak, később nem láttam egyet sem.

2013. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én ha láttam egyet,mindíg leszedtem a falról.Nem tudom hogy ez jó módszer e,de ezt is ki kell egyszer próbálni.Na mindegy.Köszönöm a válaszokat!Majd megpróbálkozom a ti ötletekeitekkel.
2013. ápr. 23. 16:29
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Nem tudom, tiéd volt-e a korábbi kérdés, de ha igen, ha nem, ott megtalálod a válaszom.
2013. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,az enyém volt!:D
2013. ápr. 23. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!