Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vize lehet attól...

Az akvárium vize lehet attól opálos, hogy naponta 12 orát ég a világítás nekik és 28 fokos az akvárium vize?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 19:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
de igen olyasmi mint a siporax
2013. ápr. 25. 20:13
 12/20 anonim ***** válasza:
milyen halaid vannak? és hány darab az adott fajtából?
2013. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
van 4 vitroláshalam 2 nagy algaevo, 4 cápamárna 2 black molly, 1 guppi, 4 neonhal, 2 torpegurámi, és meg van pár aminek nem tom a nevet de ez miért fontos?
2013. ápr. 25. 20:16
 14/20 anonim ***** válasza:

azért mert szerintem kevés a szűrésed a halaid létszámához (ami egyébként koránt sem nevezhető megfelelőnek...nem jók az arányok/létszámok de ez a legkevesebb gond.).


túl sok a halad és gyenge a szűrésed hozzájuk. ez az oka az opálosodásnak :)

2013. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

legalábbis szerintem.


jóféle bio cucc kell a külsődbe, a lávakő nem minősül jó biocuccnak, a siporax szerűből kellene tenned a helyére.

2013. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)))

akkor majd megoldom ezt a problémát:)

2013. ápr. 25. 20:46
 17/20 anonim ***** válasza:

nincs mit :)


egyébként a cápamárnákat ajándékozd/add el mert kicsi lesz nekik a hely és ettől agresszívak lesznek/lehetnek...


cápamárna helyett inkább neonhalat vegyél még 6-8 at :) mert ők nagyobb rajban szeretnek úszni, ez a 4 darab nagyon kevés belőlük (ahova én járok vásárolni ott a minimum vásárlási mennyiség egy 10es csapat a neonokból...)


én a mollyt is elajándékoznám mert nekik enyhén sós víz kell az egészséges fejlődéshez amit viszont a többi hal nem szeret hosszútávon.

a guppit is legjobb lenne elpasszolni mert a vitik megcsipkedik az úszóját ez pedig stresszeli szegényt és komoly fertőzésforrás is...

mondjuk azt nem tudom, hogy a neonok mennyire viti kompatibilisek de ők is gyanúsan picik a vitik mellé :D ennek érdemes lenne utána nézned kicsit :)


ha nem lesz molly és guppy akkor még hozhatsz néhány neont :) vagy páncélosokat alulra vagy valami. a lényeg, hogy figyelj oda, hogy vitikkel kompatibilis halat válassz :) ha mindenre figyelsz akkor boldog halacskáid lesznek :)


ezek persze csak tanácsok, nem szeretnék beleszólni abba, hogy ki hogyan tartja a halait szóval nem muszáj megfogadnod a fentieket :)

2013. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

zsebev nagyon jó dolgokat irt


Nekem ez ragadta meg a figyelmem:

"A kérdező kommentje:legfelül perlonvatta azalatt ilyen fehér kerámia azalatt egy szivacs ilyen szenszuros"


A szénszűrős szivacs az gondolom egy aktívszenes zacskót jelent, az kémiai szűrőanyag, biológiai szűrésbe bekavarhat mivel összegyűjti az ammóniát így kevesebb a baktérium mennyiség, ha megtelítődött akkor ki is adja magából az ammóniát igen rövid idő alatt.

Perlonvatta folytja a szűrőt ennyire túltelepített akváriumban nem célszerű használni, túl koszos lesz a baktériumoknak szánt közeg.


"legalul lávakő"


legalul kerámia a kosz ülepítésre, felette szivacs hogy tiszta legyen a baktériumoknak szánt közeg, felette lávakő ha azt szánod a baktériumoknak, felette lehet sűrűbb szivacs hogy tiszta víz menjen az akváriumba, perlon ennyi halnál hátrány, aktív szén kuka.


És amit zsebev javasolt a baktériumoknak minél előbb siporax középre vagy felülre.


Ha lávakő van alul az gyorsan berakodik, a perlonnal együtt szerintem alig csoroghat a külsőd.

2013. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

jogos joci...a szénen átsiklottam :) köszi, hogy felhívtad a figyelmem a dologra ^^


egyébként egyszerűsítem a kérdezőnek a szűrőanyaglistát mert kicsit kuszán írtad le :P :

alulra tegyél gagyi kerámiát (bármilyen jó, a legolcsóbb a legjobb :D csak ülepít és nagy szennyeződéseket szűr ki) vagy ritka pl TM20-as szivacsot.

ha kerámia van legalul akkor kerüljön egy réteg szivacs is fölé (vékony réteg is elég, csak azt kell megszűrnie ami átjut a kerámián)

erre jöhet a siporax vagy egyéb biocucc

tetejére esetleg TM3as vagy TM40es szivacs még mehet de ha alul van 1-2 réteg szivacsod akkor erre nincs is szükség :)

2013. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azert mielott nekiallsz mindenfele varazsanyagot vennia szurobe, elobb ellenorizd a kulso szurod aramlasat. Nezz bele a csovekbe, mert be tud taknyosodni belulrol es iszonyat lefogja az aramlast. Turot se szur ugy a kulso, mert nem mozgatja at elegszer az akvarium vizet.

Ugyanezt a belso perlonvattarol. Ahogy irtak az nem annyira kell bele, mert nagyon folyt.

Ha rendesen aramlik a szuro es ugy nem jo a szures, akkor folyt kov. ahogy mar irtak:)

2013. ápr. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!