Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám hűteni az...

Hogyan tudnám hűteni az akváriumom vízét? A ventilátor kizárt mert teteje van .

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 09:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ezzel is próbálkoztunk de a 300l nekem nem működött kellő képpen
2013. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egy biztos ventilátor ide, vagy oda, fizikai képtelenség egy 30 celsius fokos helyiségben ventilátorral 30 alá lehessen menni, ehhez hőcserélő, indukciós, vagy kompresszoros hűtés kell, vagy jégalku.


300-ban nem működött, ahhoz nagy hűtőtáska kell, vagy kettő darab egymás mellé, nincs emelési magasság 50-méter tömlőn is átnyomja a kis 200-liter/órás szűrő.

2013. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tavaly amikor 34 fok volt itthon, egyik akváriumom sem ment 30 fok fülé, a nyitottak, úgy, hogy mindegyiknek a sarkán 1db venti volt.



Mi majd meg haltunk a lakásban, utána jó pár nap mulva hoztam el melóhelyemről egy kis légkondi szerű vackot, aminek az volt az elve, hogy egy nagy doboz, benne egy ventillátor, bele kellett dobálni jégakkut, és a hideg vizet fújta a venti, így kissé hűvös levegő jött ki belőle. Ez nem hűtötte le a szobát, de ha magam felé fordítottam, akkor már kibírtam, hogy ültömbe ne izzadjak annyira.

2013. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyébként most hogy mondod, lehet, hogy ki kéne már kapcsolnom a fűtőt az akviban :D

27,7 fok van benne egész véletlenül, eddig nem is néztem.

2013. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyílt aksinál egyszerűbb a helyzet többet ér a ventilátor, nálam ami bevált mivel nekem is zártak az akváriumok, egy pc vetni a csövektől el vezeti a hőt tehát kifelé fújja, egy pedig befelé, plusz a hűtő dobozos verzió van rásegítésnek, azzal napi kétszer,reggel beledobunk pár jég akut, az kitart délutánig, meg 4 körül beledobunk egy adag fagyasztott palackot, így tartható a 26-27 c.fok, hűtőtáska nélkül csak ventivel, 29-30-c.fok volt igaz 30-főlé soha nem ment.A lakásban melegebb nyári napokon délutánra 33-34-c.fok van.


4-től klímás a lakás.

2013. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!