Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » No! Most tényleg azoktól...

No! Most tényleg azoktól kérdezem akik régen akvarizálnak. Miért pusztulnak a növényeim?

Figyelt kérdés
100 lityis aksi,3x24wvilágítás, manadó talaj, alatta táptalaj, JBL 900-as külső szűrés, két naponta mikró-makró tápozás. +carbo (folyékony). Hetente happy life plant és mégis döglődnek a növények. Már minden féle növényt kipróbáltam. Kis és közepes fényigényűeket de semmi nem marad meg csak kb. három hétig aztán annyi. Szét rohadnak csendesen. Kezd tele lenni a hócipőm. Nem lehet, hogy én vagyok a hülye. Vagy mégis? Két éve szenvedek. Segítsen már valaki!

2013. máj. 3. 19:03
 1/3 bamboochatheone ***** válasza:
Kicsit tovább kellene várnod velük. 3 hét csak a beszoktatás idő ezután kezdenek meg cseperedni. Vízcsere milyen gyakran és milyen mennyiséggel van? Fénycsövek milyenek? Halak?
2013. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy meg lehessen fejteni pár infó kellene.

Milyen töltetek vannak benn a szűrőben?

Mikor kerültek bele a töltetek a szűrőbe,mikor lett módosítva, a manado előtt vagy után?

Ph-értéket szoktál mérni?

Keménységet mérsz?

Lágyítod a vizet, ha ingen mivel és milyen arányba?

Menyi hal van benn, de főként az érdekes menyi haltápot esznek meg mondjuk csapott kávéskanálban számolva.

Fénycső típus, növényes, vagy 6000-6500kelvin daylight, vagy vegyesen van?


Ha ezekre választ adsz kapásból lehet mondani mi a ludas, és mi a megoldás, de mindenre pontos válasz kell, ha mérsz értékeket akkor az értékeket is írd le. (de csak holnap délelőtt tudok válaszolni)

2013. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatnád a Hydrocotyle leucocephala-t és a Hydrocotyle sp japant. Én ezeket csak akkor tápoztam, ha sárgulni kezdett 1-2 levél. De elég ritkán volt ez. Amikor nem volt táphiánya, akkor csak panzi aquaplantot nyomtam a gyökeréhez havonta egyszer, mert képtelen vagyok naponta méricskélni a folyékony tápot. Annyira nem szeretek azzal játszani. De mégis megnőttek ezek és két akváriumomban is voltak.

[link]

[link]


Az anubias nana-t is tartottam nagyon sokáig. Elajándékoztam már, de annak nem szabad sok fényt adni, annak elég csak 1 cső. Tápozás nélkül szaporodik, de aránylag sűrű vízcsere kell neki, heti vízcsere mindenképp, hogy ne kezdjenek el lyukadni a levelei, és rettentő lassan nő. Havi 2 levél kb. Ha a vízcserét betartod és alacsony fényen van, nem tud bealgásodni, akkor ez szépen terjed. Ha sok darabra vágod az első tövet amit vettél, utána sok kis bokor lesz belőle.

[link]

[link]

2013. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!