Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó párosítás? Halak,...

Ez így jó párosítás? Halak, növények és egyéb.

Figyelt kérdés

70l akvárium, tetra tec 400 külső szűrő, két aranyhal, 3 gyöngygurámi, 10 neonhal, 3 guppi, 4 botia és 2 anci.

Növények: 2 Anubias, 3 fodroslevelű vízikalász, 2 karolinai tündérhínár és 4 részre osztott fűféle.

Csigák: Tornyos csiga, rengeteg.

Vízmelegítő van.

Fény: Természetes fény ill. 2 24w cső.

Nem jut eszembe több, amit még le kéne írni, ja de, a hőmérséklet 25 C. Szóljatok, hogy mit írjak le még.

Na ez így jó?


2013. máj. 5. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez így túl sok lesz!Az az egyik, hogy az aranyhal az semmi képen sem jó mert 150liter alatt nem lehet tartani az aranyhalat. A 4 botia is sok lenne 70 literbe.

A többi hal és növények szerintem jók lesznek. Guppiból csak hímeket vegyél mert nagyon könnyen túlszaporodnak.(Tapasztalatból mondom). Viszont a természetes fény nem jó az akváriumnak, mert nagyon könnyen algásodik a természetes fénytől.

2013. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

(Lemaradt)

Ha érdekelnek a sügerek akkor kisebb fajta sügereket is tarthatsz benne.pl:sokcsíkú csigasügér 6-8db

pillangó törpesügér 4-5db

De nekik nem kell sok növény. Pár anubius elég.Inkább kövekből csinál nekik búvóhelyeket. A csigasügérnek ne kőből hanem inkább rengetek üres csigaházat tobálj az akváriumba. De itt utána tudsz nézni mindennek: [link]

Sok szerencsét! :)

2013. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok. Aranyhalnak kicsi, és az hidegvízi is. Gurámikat párban szokás tartani. Neonhal megint hidegvízi. Guppi ok. Attól függ, milyen botia. Ancinak kicsi.


Én azt mondom, tarts benne egy pár (2!, 1hím-1nőstény) gurámit, és 8 VÖRÖS neont.

2013. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a kérdezőnek, hogy a gurámikat trióban (is) szokták vinni, hogy a hím párzási agressziója ne egyetlen nőstényen csapódjon le, hanem oszoljon kicsit.


Viszont én 12cm-re megnövő gurámit nem ajánlanék 70 literbe. Az S méretűek, a törpe gurámi: [link] vagy a mézgurámi: [link] jobb választás lenne.


Szóval ez nálam úgy nézne ki, hogy sűrű növényes, úszónövényekkel.

* 1+2 törpe gurámi (mert láttam belőle nőstényt a boltban)

* 6+ izzófényű pontylazac vagy vörös karcsú díszmárna (mert nem szeretem a neonokat)

* 3 hím guppi (hogy ne szaporodjanak)

* 5 db párduccsík vagy csokicsík

(algaevő nem létfontosságú)

2013. máj. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Aranyhalat ne rakj mert az hidegvízi... A gurámi is bántaná... Túl kicsi az akvárium is...
2014. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!