Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
9 órás áramszünet lesz nálunk. Félek, hogy a sokcsiku csigasügéreim elpusztulnak, ennyi ideig levegőztetés nélkül. A szürő bacik is lehet hogy végük lesz?
2013. máj. 8. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább a szűrőbacik miatt aggódj.


Készítsz be vizet, hogy legyen állott vized. 1-2-szer cserélj egy kicsit, az segít az oxigénellátásban.


Utána pedig kevesebbet etess pár napig, amíg regenerálódik a baci állomány.

2013. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt régebben írtam valakinek bemásolom hátha segít:


Ha ilyen áramkimaradás van akkor ha belső szűrőd van, kapd ki a szivacsot a szűrőből szabadon legyen az akváriumba és 5-10 percenként mozgasd át kapjanak a baktériumok oxigént. Ennek egy modernebb változata ha lehet tegyél a szivacsba egy követ, köss rá a szivacsra damilt és mitudomén egy fotelből relaxálva húzgáld a damil végét, így mozgatod a szivacsot az akváriumban kapnak elég oxigént a bacik, nem kell nagyon húzgálni a damil elég csuklóból. Fontos! Az akvárium peremére kell ragasztani pl szövetszalagot vagy valamit rátenni ne dörzsölje ki a damilt.


Külső szűrőnél jénai tál, zuty bele szűrőanyag, le az aljzatra, damil, nagyobb súlyozott szivacs és ugyanúgy húzgálni kívülről le és fel a tál felett.

2013. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha van a közeledbe pc bizományi 5-6000ft egy használt szünetmentes pc tápegység, a szűrőt, levegőztetőt érdemes rákötni és megvan oldva. A kisebb új pc tápok nemsokkal 10-fölött vannak.(van bennük egy csipogó hangszóró azt nem árt kiheréltetni)
2013. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Az oxigénhiánnyal nem lesz gond, de a szűrőbaktériumok elpusztulnak. Nekik egy óra a max. szünet, de még az is sokat kinyír. Nálam másfél-két órás leállásnál látható volt a bacik hiánya. Ilyenkor ritkább etetés, sűrűbb vízcsere és esetleg Nitrivec kell. Nekem van ilyen célra egy átalakítóm 220-ról 12 Voltra. Rákötöm akkumulátorra, és kész.
2013. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én szerintem kivenném a szűrőt, elmosnám, mert így úgy sincs értelme hogy bent van, ha megdöglenek benne a bacik.


A halaknak meg cserélnék egy kis vizet mondjuk 3 óránként, és magasról önteném be (ha nem kavarodik a talaj, hátha így egy kis oxigén is bejut).

2013. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De egyébként volt már nekem szűrő nélkül halam pár napig.

Az is ugyanaz, nem? Ott kb naponta cseréltem a vizet, már ahogy emlékszem. És pl mikor ivadék halakat neveltem vödörben, ott is ez volt a helyzet.


Ha nincs túl sok hal és nem túl kicsi az akvárium, és ha tiszta a víz aránylag, akkor nem történhet baj ennyi idő alatt szerintem.

2013. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 10. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!