Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítenél a kiegészítők...

Segítenél a kiegészítők választásában?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz a fiam szülinapja és meglepnénk ők egy max 40 literes, garnélás-növényes akváriummal. Most lesz 9 éves, szeretnénk egy kis felelősséget is nevelni belé ezáltal, mert már megérett rá és azért mégsem egy nagy kutyával kezdenénk :)

Ha számít vmit, akkor télen 16 és 22 fok között van a lakásban a hőmérséklet, attól függően, hogy mikor vagyunk/nem vagyunk itthon. Nyáron nem lesz több sztem 26 foknál, most is 20 fok van bent, pedig ragyog a nap és az összes ablak nyitva.

Milyen szűrőt és fűtőt érdemes bele venni? Kell még bele vmi technika?

Ja, világítás kell. Milyen? Kell üresen (lakók nélkül) járatni az akváriumot?

Olvasgattam már sokmindent, de teljesen összezavarodtam :O

40 literben már lehetne tartani halat is a garnélák mellett?


2013. máj. 10. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én egy 63L est ajánlanék neked ami 6 ezer körül lehet.. Ebbe már halakat is lehet tartani.. Fűtő: Lényeg h a liter számmal egyezzen meg a W, és automata legyen hőfokszabályzós legyen..Szűrő: Általában rá van írva h mekkorákhoz ajánják de én eggyel jobbat szoktam javasolni de attol is függ.. pl ha 63L es az akid akkor pl az Eheim pick up 2010 60-160L ig ajánlott ennél nem is kell nagyobb.. de ha pl 40L es az akid akkor ne olyat vegyél ami 40L ig ajánlott pont jó az aksidba..Világítás: 2x24W ajánlok pl:Aqua Medic Sun Cover T5 - 2*24 W, 65 cm. Ehez erős fényt igényű növényeket is be fogsz tudni tenni.. Igazábol nem értek a garnélás aksikhoz szoval ennél jobban én nem is mennék bele.. 2-3 Hétig kell álni hagyni az akváriumot ami tuti és az után jöhetnek csak a halak.itt egy leírás is..


összepakolni beindítani így kell:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)

2013. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én ajánlanám neked ezt a halfajt szerintem a garnéláknál aranyosabbak jobban oda lenne érte egy 9 éves kisfiú..:)


[link]


De én csak egy tippet mondtam garnélák is jók végül is én nagyon halas vagyok:) De ez ízlések és pofonok:)

2013. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

40 literesben, szerintem csak garnélát tarts, pl. Red cherry garnélát. Ezek nagyon kis szapora állatok és nagy öröm lesz a fiadnak amikor meglátja a parányi kis garnélákat.

Az én véleményem szerint halat tartani 60 liter felett érdemes.

És ha továbbra is akvarizál majd ekkora akváriumban már kicsit több lehetőség kínálkozik minden tekintetben.

2013. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 csejani ***** válasza:
Ha garnélás akváriumot szeretnél annak elég a 40 liter és mivel a garnik nem termelnek annyi mulmot mint a halak nem kell nagy sodrású belső szűrő itt inkább a vízminőségre kell jobban odafigyelni. Nállam egy "akasztós" külső szűrő végzi a dolgát igaz 32 literen de a víz kristály tiszta és nem sok sodrása van. Világítás szempontjából a garnik pont nem szeretik az erős megvilágítást így 2*24w kicsit soknak érzek főleg hogy azzal már bánni is tudni kell kis akváriumhoz sok fény könnyen algásodáshoz vezethet ha az ember nem figyel rá oda eléggé.
2013. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 csejani ***** válasza:
Még a 63 literes aksiban is mivel abban jó eseten lenne 50 liter víz az majdnem 1 W/L teljesítmény ami már nagyon sok már a high tech kategóriás akváriumokban szokott lenni. Ami bazierős szűrést és Co2 is igényel hogy ne legyen algásodás folyamatosan.
2013. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Végülis a növényeket is nézni kell.. mert ha sok növényt szeretne amik fényigényesek akkor azoknak szerintem kelleni fog és a növények ugy is árnyékolnak.. végülis tény nem értek a garnélás akikhoz szo ink tartózkodom ettöl a fény dologtol!
2013. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 csejani ***** válasza:

Amit én ajánlok garnéláknak:


aksi: [link]


szűrő:

[link]


fűtő:

[link] (Az 50W-os szerintem jó)


világítás:

[link] (vagy valami ilyesmi)


+aljzat+növények+dekoráció

2013. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 csejani ***** válasza:
Vagy szűrőből az egyel nagyobb verzió.
2013. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 csejani ***** válasza:
Maga a telepítési folyamat úgy ahogy az első hozzászóló leírta tökéletes! Csak annyit tennék hozzá hogy a garniknak a 20-22 fok is megfelel a fűtő talán csak télen kellene ,hogy ne menjen e hőfok alá.
2013. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én 9 évesnek inkább a kutyát ajánlanám. Egyszerűbb, és még talán olcsóbb is. Csak többet kell vele foglalkozni.
2013. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!