Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretném teljesen újraindítan...

Szeretném teljesen újraindítani az akváriumomat. A vizet megtartanám. (? )

Figyelt kérdés

Profi akvaristák! Tudtok nekem segíteni? Szeretném átrendezni az akváriumomat. Új növények, új aljzat.


35 literes, 320l/h-s szűréssel. 11w-s kompaktfénycsövem van.


Nagyon csúnya lett, mert nem nagyon néztem utána, mit hogyan kellene. :( Első akváriumom, és most újra szeretném kezdeni. Valami ehhez hasonlóra szeretném: [link] , [link]

A victoriaregia.hu-ról tudtok linkelni fajokat? És aljzatot? Pontosan efféle aksit szeretnék, mint amilyen a képen van :)


Előre is köszi :)


13/L


Ja, és max. 15-20000-et szánnék rá, semmiképpen nem többet.


2013. máj. 14. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
jávai moha, hólyagos vizikehely, gömbmoha, anubias, és criptocorine valamelyik kevésbé fényigényes fajtája lenne jó neked.
2013. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
bár a hólyagos vizikehely túl nagy, inkább microsorum
2013. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
anubiasból pedig az anubias nana kisebb, az jó
2013. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Aljzat az elsőn olcsó fekete bazalt.



A másodikon meg drága pro soil, amibe ültettek apró növényt (glossot, vagy marsileát) de nálad az nem fog megmaradni kevés fényen.

2013. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Hable! Egyébként egyszerű lesz összerakni?
2013. máj. 14. 12:34
 6/15 YourDestiny ***** válasza:
Amint látod, ebben az akváriumban nem belső szűrő dolgozik. Egy 35 literes akváriumban nagyon be tud rondítani egy Aquael szűrő, valahogy el kell rejteni, mondjuk a bal oldalon lévő háttérnövény mögé. Ha te vagy az ecsetalgás, a vizet sem érdemes megtartani, ugyanis az algaspórákat simán visszahurcolod vele.
2013. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hogyha tényleg most ecsetalgád van, akkor mindent hipózzál le az akváriumot is belülről, sőt a szűrőt is szerintem. Úgy el lehet tüntetni örökre, de másképpen vissza fog jönni megint.
2013. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem belső szűrője van... Érdemes lenne nekem is egy külsőt venni vagy az hangos? Valószínű, hogy újat veszek, mert eddig 2 szűrőm is volt, és mindkettőt kaptam. (a mostani egy tákolmány, a régebbinek kicsi volt a teljesítménye) Igen, én vagyok az ecsetalgás :) Ez az újraindítás várhat a nyári szünetig vagy mostanában kellene megcsinálni? De ha akarnám se tudnám 2 hétnél hamarabb megoldani.
2013. máj. 14. 13:53
 9/15 YourDestiny ***** válasza:

Az én tapasztalataim alapján a külsők csendesebbek, mint a belsők. De egyébként 35 literhez nem kell külsőt venni, ez belső megoldásokkal is megszűrhető kellőképp.


Most kivételesen megcáfolnám hablet abban, hogy ha nem hypózol szét mindent, visszajön. Ha megteszed, akkor is visszajön, ha továbbra is ugyanazok a körülmények. Ha meg nem teszel a kedvére, akár vissza is lehet szorítani, sőt, eltüntetni, bár azt nem könnyű, az tény.

2013. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor marad a belső, de mi számít rossz körülménynek? Rosszul csináltam valamit?
2013. máj. 15. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!