Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betegség lehet a háttérben?

Betegség lehet a háttérben?

Figyelt kérdés
Karácsonyig nem volt semmi baj az akváriummal. Akkor vettünk jó sok halat (2 panda harcsát, 2 vitorlást, 1 tapadó harcsát, 7 vörösorrú pontylazacot, és 3 tűzgurámit). Az egyik tűzgurámi már első nap sem volt túl élénk, 3-4 nap alatt el is pusztult. Utána a lazacok kezdtek elhullani egymás után, de nem fehéredtek ki, tehát nem a vízminőséggel volt gond. A lazacok után meghalt az egyik vitorlás, amelyik addig sem nagyon volt hajlandó enni. Legnagyobb meglepetésemre néhány héten belül a másik vitorlás is meghalt, pedig az szép nagy volt már, rendesen evett is, és elég élénk is volt. Most vettünk megint gurámikat, mert azokból 2 életben maradt, tehát úgy gondoltuk, hogy nekik jó a víz. De 3 nap alatt meg is halt az egyik megint. A meghalásuk előtt nem esznek, nem is székelnek (szinte megáll az anyagcseréjük), az akvárium üvegéről próbálnak algát csipegetni, de, hát az nem igazán elég, tekintve, hogy alig van alga ott. Lent maradnak az akvárium alján, és elkülönülnek a többiektől, majd elpusztulnak. Milyen betegség lehet ez? A színük nem fakul ki.

2013. máj. 15. 23:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Különszedtem a két betegnek látszó halat egy 10 l-es vödörbe, hogyha valamilyen betegség lenne, valahogy megakadályozzam a terjedését. Tegyek bele levegőztetőt, vagy a természetes szellőzése elég?
2013. máj. 15. 23:53
 12/22 anonim ***** válasza:

Igen. Nagyon gyenge a szűrő. De még nem volt neked elég, hogy szimplán ammóniamérgezéses halálra ítéld őket, még agyonsózod a vizüket is. De miért? Ezeknek a halaknak egyáltalán nem kell. Csak gratulálni tudok. Csoda, hogy még van ami él. A maradék halakat holnap vidd le az állatkereskedésbe, ha szerencséd van, beveszik. Ezen nem lehet hipp-hopp segíteni.


Szóval szépen regisztrálj akvarista.hu-ra, és olvasd el az e-könyveket. Meg ha valami segítség kell az újraindítandó akidhoz, írj nyugidtan üzenetet.


De tényleg most az lenne a legjobb, ha holnap beadnád a jereskedésbe a túlélőidet. Nem fog ez hamar menni.


Szegény halak. Reggelig mondjuk kiszedheted őket egy vödörbe sótlan állott vízbe. Azért azt a levegőztetőt tedd be.

2013. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy valamennyi sót kell beletenni, és én 10 literenként 2 csapott teáskanálnyit tettem bele. Szűrőnek milyet javasolsz újnak? Mi lenne elég erős?
2013. máj. 16. 00:06
 14/22 anonim ***** válasza:
Tetratec ex 1200. Ez a sós cucc max. az elevenszülőkre igaz, nem a láfyvizes halakra. De holnap tényleg adj túl a halaidon, majd még délután írok.
2013. máj. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
De ez a só akkor is sok. Brakkvízre szoktak 10 literre egy evőkanalat mondani. Ezek a halak meg rohadtul nem brakkvizesek.
2013. máj. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Értem. Konzultálok a halas szakértő ismerősömmel is, akitől veszem a halakat. De utánanéztem, és ezek a tünetek, amik az enyéimre jellemzők, azok inkább a nitrátmérgezésre utalnak. Mármint, hogy nincs étvágyuk, és nem nőnek rendesen.
2013. máj. 16. 00:18
 17/22 A kérdező kommentje:
Annak azért örülök, hogy nem betegség áll a háttérben, mert akkor mindnyájuknak van esélyük arra, hogy meghalnak, de így még menthető a helyzet. Köszönöm a tanácsaidat.
2013. máj. 16. 00:20
 18/22 A kérdező kommentje:
Ecsetalga ellen van tipped? Vagy az csak manuálisan távolítható el. Elvileg van egy hal, ami megeszi, csak az meg harcias, ezért nem ajánlott. Valami csodaszer nincs erre? Mert én gyökérkefével sikálom fél órán át a sziklát, és alig jön le.
2013. máj. 16. 00:31
 19/22 A kérdező kommentje:
Beszéltem a halas ismerősömmel, és ő azt mondta, ha ammónia lenne, akkor 2 nap alatt meghalt volna az összes. Tehát tévedtél. Egyébként én nem evőkanalat mondtam a sózásnál, hanem csapott teáskanalat. 2 csapott teáskanál egy fél evőkanálnak felel meg.
2013. máj. 16. 18:09
 20/22 anonim ***** válasza:

akkor okoskodj csak. amúgy simán lehet ammónia is, nem feltétlenül kell annak gyorsnak lennie, ha szépen lassan lesz vele tele a víz.


de nem értem, hogy miért írsz ki kérdést, ha ott a csodaismerős...

2013. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!