Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úgy gondoltam, belekezdek a...

Úgy gondoltam, belekezdek a guppi tenyésztésébe, mi szükséges hozzá? Többi lent.

Figyelt kérdés

Gondolom kell hozzá sok akvárium. Nyíregyházán lakom, errefelé nem igazán van sok tenyésztő, kettőt ismerek, aki endlerguppit tenyészt és aki páncélosharcsát. Én a szivárványos guppi mellett döntöttem, jelenleg is tartok halat, ők is szültek (szifók, plattik) és ügyesen felnőttek a kicsik. Pontosan hány akvárium kell hozzá? Abba milyen szűrés, talaj stb.? Nem közös akváriumra gondolnék hanem ilyesmire pl.:

Lenne egy akváriumom a nőstényeknek, a hímeknek, az ivadékoknak (ide egy szülőháló szerűségen keresztül szülnének a nőstények) és ahol egy nőstényt és két vagy egy hímet összeraknék. Vélemény? Ti hogy csináljátok? Erre a módszerre gondoltam, de még ez sem biztos megoldás lenne. Nem szeretnék olyan kommenteket, hogy nem érdemes, csak erre az egy kérdésre szeretnék választ:

Mi szükséges hozzá, hány akvárium, és abba mit kell raknom? Ismerek pár olyan állatkereskedést, ahol nincs guppi, még elevenszülő sem, mert nincs tenyésztő, behozni meg drágább! Normális válaszokat kérnék! Köszönöm.



2013. máj. 21. 18:47
 1/8 Norbig ***** válasza:
Nagy üzemben akarod csinálni?
2013. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

amiket eddig összeállítottál az jó a szűrőnek ne legyen erős szívása, mert beszippanthatja a gyenge kishalakat,a külön akvárium is jó ötlet, egy hímhez 2-3 nőstény kell talajt én kicsit nagyobb kavicsokat ajánlanék mert könnyebb takarítani

amúgy a halaknak mind1 milyen talaj van alattuk

2013. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is tudás kell hozzá, nem akvárium.


Tudni kell pl, hogy 1 hímre 3-4 nőstényt kell számolni.

Vagy hogy a nőstény tárolja a spermát egész életében, és ha genetikailag nem megfelelő a hím, akkor azt a nőstényt, ami már szült egy hímtől, nem tudod tovább tenyésztésbe fogni.

Vagy hogy csak amatőr dilettánsok rakják szülőketrecbe, mert az túl nagy stressz az anyának.


Ami kell hozzá, jó vérvonalú tenyész halak. Ezt nem tudom, honnan szerzed be, ha a kereskedésben együtt vannak a különböző nemek, akkor a nőstények már terhesnek tekinthetőek.

Saját szaporulatból természetesen kizárt, hogy létre hozz egy tenyészetet, az csak egy belterjes zugszaporítás lenne.

Talán az akvarista.hu-n kéne érdeklődni, tenyésztőknél, hogy kitől lehetne szerezni halakat.

Amúgy gyanítom, hogy Szlovákiából még hamarabb fogsz megfelelő halakat találni.

A tenyésztéshez kell 3-4 kisebb akvárium (50l körül), abból 2-3 rendesen berendezve, meg kell 1-2 nagyobb (150-200 l) abba nem kell semmi, aljzat se, csak nagyon nyugodt csendes hely, ahova elhelyezed. Sötét háttér, stresszoldónak pár műnövény.

Szűrés viszont annál komolyabb kell bele, a kicsikbe belső, a nagyokba külső.

2013. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vérvonalú? Az milyen? amit tenyésztő tenyésztett nem?

Szűz halakat árulnak, csak piszok drága és igénytelen boltban 270 ft körül. Egészséges szép halak, meg még olyan 2-3 hónaposak. Nem színesek, nem is lesznek azok a nőstények, de még lehet a hímek se nagyon (nem szépek ott a halak, de a kicsik mindig olyan szépen tartottak)!

2013. máj. 21. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez pl egy tipikusan nagy probléma kezdéskor.

Nem egyszerű szép, egészséges halakat találni, ráadásul nem árt, ha 2-3 generációra visszakövethetőek az őseik, hogy néztek ki.

Nem túl színes halat teljesen értelmetlen tenyészteni, szokványos tucat színeket sincs sokkal több értelme.

Azzal csak tovább rontanád (méghozzá elég nagy mértékben, a guppik szaporaságát tekintve) az amúgy is sok esetben elég silány magyarországi guppi állományt, ez meg nyilván, a tenyésztés ellentéte.

Mert annak a feljavításról kell szólnia.

Szín változatok, testfelépítés, farok, egyéb uszony méret, stb...

A vérvonalról meg csak annyit, hogy egyrészt kereskedésekbe se föltétlenül a legjobbak kerülnek, amik alkalmasak továbbtenyésztésre, bár tény, hogy ki lehet fogni.

Másrészt viszont sanszos, hogy testvéreket vennél, ami eleve kizárja a tenyésztést, ahogy említettem, az csak egy belterjes szaporulat lenne, ami ha kikerülne forgalomba, igen nagy károkat tudna okozni!


Szóval kb esélytelen, hogy csak úgy bemész egy boltba, és megveszed a tenyészszülőket.

De még az országon belül, nagyobb távolságokban is meg van a kockázata, mert sokszor ugyanabból a tenyészetből terítenek mindenhova.


Egy szó mint 100, ehhez halakat szerezni közvetlenül tenyésztőtől kell! Szépen visszavezetve, melyiknek melyik, milyen őse volt, ne legyenek testvérek, meg rossz gén állományúak.

2013. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És akármennyire is csak a kérdésedre akartál választ, le kell hogy írjam, sajnos pont az ilyen amatőr zug"tenyészetek" miatt tart itt a guppiállomány, és születnek a sok gerincferdüléses, tuberkolózisos guppik.


A te lelkiismeretedre van bízva, ha nem akarsz rosszat a fajnak, kicsit jobban ásd bele magad a témába annál, mint hogy "összeraksz egy hímet meg egy nőstényt."

2013. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok rosszat, már találtam is egy ismerőst, aki hobbi szinten foglalkozik vele de nagyon szép guppijai vannak, egyébként tenyészti, de csak így kedvből, de egészséges szép halak. Jelenleg 200 szűz nősténye van, láttam az apjukat, anyjukat és szépek is!
2013. máj. 21. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hobbi szerűen tenyésztem őket. 1 aksi a lányoknak 1 a pasiknak 1 a kicsiknek akik szebbek 1 azoknak akik nem olyan szépek ( mivel én nem lennék képes lefagyasztani vagy lehúzni őket a wc-n) Nagyon szépek lettek. ha gondolod délután küldhetek priviben képeket az enyémekről ( halak)
2013. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!