Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppitartás, érdemes lenne...

Guppitartás, érdemes lenne újra megpróbálnom? Többi lent.

Figyelt kérdés

Régebben tartottam guppikat, 10-15 db-ot és mind elpusztult. Elég kezdő voltam. Most plattim, szifóm, botiám és neonhalam van. Néha bevallom vakaróznak a halak, de ilyenkor azokat kiszedem, és egy "kórház" akváriumba teszem, ahol öntök bele nekik gyógyszert. Volt egy halam, azt mondtam, egy napja van hátra, és még most is él, mert különszedtem, és gyógyszereztem. Vannak kisebb, nagyobb halak, mármint kor és testméret szerint, és az az igazság, hogy ezek a halak már egymáshoz szoktak. A guppijaim azért pusztultak, mert havonta cseréltem vizet, meg növényem se volt. Gyógyszerezni sem gyógyszereztem. Az az igazság, hogy a plattik és a szifók nem is annyira szaporák, már 2 hónapja nincs kicsi, csak amikor vettem egy új platti nőstényt az szült és csak egyet találtam. Szeretnék olyan halat, ami gyorsan szaporodik. Én a guppira gondoltam, mert nála minden héten volt kicsi, csak néha elpusztultak.

Meg rossz állatkereskedésből is vásároltam. Gyüjtögettem a pénzem, és abból egy 45-54 literes akváriumot tudok venni, plusz 21-én van a szülinapom. Tudok venni egy 40 l aksit meg egy 15 l-est. 45-54 literben lehet guppit tartani? Ha igen hányat? A 15 literes akvárium az ivadékoknak kell, de van ivadékhálóm is, abban van most a kicsi, ami 2 hetes. Tudtok valami jó dolgot írni a guppiról, amit pluszban kell nézni nála, pl. vízminőség, betegségek, élőhelynek mi kell, mármint növények, berendezés, stb.? A nagyobb aksiba, amiben szifók meg plattik vannak, már nem akarok oda más halat, meg azok nagyobb testű halak is, guppit csak magában, vagy páncélos harcsával akarok tartani. Nem vagyok már annyira kezdő sem, csak az eladó rossz tanácsot adott, meg ki az aki összerak bettát aranyhallal? Hetente cserélek vizet, és már 1-2 hónapja nem halt meg hal, az egyik neonom halt meg legutóbb, még áprilisban, de ő már 2 éve nálam volt. Akkor tudtok valamit mit érdemes figyelembe vennem?



2013. máj. 18. 11:15
 1/1 Norbig ***** válasza:

Tudok.A guppi egy olyan hal amely nagyon könnyen tartható.

Én úgy kezdtem hogy 1 hím 1 nőstény.Mára már büszkén mondhatom hogy több mint 30 kifejlett példány van és sok-sok pipi. :) A platti azt tudom sokkal lassabban hozza az utódokat ellenben a guppi nagyon gyors.Ami muszáj hogy legyen rengeteg növény ahol a kishalak el bújhatnak.Ha nincs elég növény úgyis elkapkodják őket sajnos.De az esélyeiket meg lehet 10 szerezni ha szülőszobába vagy még jobb,ha külön aksiba rakod őket.45-54 literben lehet guppit tartani nyugodtan. :)Hát ha tisztány guppi egy olyan 13-16 db-ot max.Bár lehet hamar kinövik :D.Ha jön a sok kicsi.De bevallom őszintén én is túlzásba estem.A 30 példány 72L-ben van.De sajnos nincs elég keret nagyobb aksi-ra,és eldobni őket sincs szivem.Szerintem jól el vannak mert 1 példányom nem hullott el. :)

Guppi adatok:

Hőmérséklet:20-27 C-fok

PH:7-8,5

Keménység:10-20 NK

A hím 2-4 cm-re nő meg a nőstény 5-7 cm-re nő meg körülbelül.Na most ha a guppik elpusztultak nem tudom mi lehetett ott mert a guppi tényleg egy túlélő.:D

De vigyázni kell.Ha véletlenül stresszes állapotba kerülnek könnyen depisek lehetnek.És akkor jön az hogy nem esznek nem mozognak sokat és jön a tragédia.De sajnos lehet eleve beteg állatokat is venni(elkerülhetetlen).H nem vesszük időben észre a bajt az állomány is rá mehet.

Remélem segítettem.

Üdv!

2013. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!