Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80l akváriumban a szűrő...

80l akváriumban a szűrő teljesítményének (l/h) mennyinek kell lennie?

Figyelt kérdés
Ha nagyon jó a szűrés, (óránként több, mint 1000l) akkor hány hal fér bele? Esetleg külső szűrőből tudtok írni jó teljesítményűt (teljesítményen a szűrést értem, a l/h)?

2013. máj. 22. 20:12
1 2
 1/20 Pendulum92 ***** válasza:
A szűrőfelülettől függ a halak száma, nem a teljesítménytől. 80 literhez kb 6-700 l/h kell, hogy jól megforgassa, kiszűrje a nagy koszokat. Külső szűrő nagy szűrőfelületű, főleg bioszűrésre való. A belső pedig mechanikaira. Egy tetratec ex(külső) 1200-as el tudná látni nálad mindkettőt.
2013. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést azért tettem fel, mert nekem aquael fan 2 van, a szivacsrésze nagy, de csak 450l a teljesítménye. Ha veszek egy olyan szűrőt,amit mondtál, tisztább lesz a vize? Hetente cserélek 30l vizet, de nem tisztul, a talajt nem kavarom fel. Csak vízcsere. Olyan szűrés mellé mehet bármilyen kistestű, nem nano, hal?
2013. máj. 22. 20:37
 3/20 anonim ***** válasza:
Úgy érdemes számolni hogy amit ráírnak annak kb a 80%-a ha igaz, ha tele lesz algateleppel, akkor annak a fele megy át, így legyen 6-8-szoros forgatása óránként az akvárium nettó literjének. 6, ha kevés vagy műnövény és kevés hal, 8 (vagy akár 10) ha sűrű növényzet és zsúfolt akvárium. Esetleg kifejezetten nagy vízterhelésű halak, mint aranyhal.
2013. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Pendulum92 ***** válasza:
Aquael fan-2 nek nem a teljesítménye a legnagyobb baja, hanem mint rosszul tudod ezek szerint, a szivacsa túl kicsi.
2013. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem is aquael fan2 volt 72 literesben egyedül, évekig. Nem kívánom vissza, sárga volta víz, a halak szépen lassan hullottak el mindig. Most meg kristálytiszta mióta külsőt építettem.
2013. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 YourDestiny ***** válasza:
A teljesítmény csak másodlagos tényező. A legfontosabb a szűrőfelület nagysága, ezáltal a felhasznált szűrőanyagok mennyisége, és persze minősége. Egy 5-6 száz liter per órás szűrő elég, de nem egy Aquael FAN 3 és hasonló jelentéktelen szűrők. Inkább egy JBL i100-as.
2013. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 YourDestiny ***** válasza:
Pendulum, azért egy TetraTex EX600 is simán megszűrné a 800 litert, mindkét téren. Mivel a szűrőfelület csökken a teljesítménnyel, az se sokkal gyengébb az 1200-nál. Ha van rá keret, egy ilyen szűrő jó lehet 80 literre. Az EX700 persze mégjobb, de ez pénztárca kérdése is, ugyanis a szűrő árán felül plusz 2-3 ezret kell számolni a bio szűrőanyagra.
2013. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 YourDestiny ***** válasza:
80 litert, nem 800-at :)
2013. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Pendulum92 ***** válasza:

"Aquael FAN 3 és hasonló jelentéktelen szűrők."


Mechanikai szűrésre nagyon jók, középritka szivacs, jó kialakítású ház, amiből nem folyik vissza a kosz. Tehát praktikus, de biokémiai szűrésre nem alkalmas. A motorhangját pedig nem is lehet hallani.(komolyan meg kellett néznem, hogy fújja-e a vizet, mert semmit nem hallottam.

2013. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 YourDestiny ***** válasza:
Itt most "összképről" van szó, tehát jelen esetben a jelentéktelen helytálló. Mechanikai szűrésre meg szinte bármilyen olcsó szűrő jó.
2013. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!