Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a belső szűrő nagyon gáz?...

Ez a belső szűrő nagyon gáz? (DIY gyártmány)

Figyelt kérdés

[link]


Akvárium: 70-liter

Lakók: 4db törpesügér, 2db csiga,

Kellékek: Aquael 650l/h 2dl szivacs

Kb 0.6 liter siporax

0,4 liter használt szivacs

0,5 liter (2méter) raschel zsák

jégkrémes doboz, valami doboz talán vérnyomásmérőé, gumi tapadók, porlasztó adapter, befőttes gumi.


A piros gombot elfelejtettem lefesteni feketére, majd 1-2 hónap múlva ha takarítom akkor sort kerítek rá.


Vagy tegyem vissza ezt? [link]


Ez volt előtte.



#akvárium szűrő #DIY belső szűrő
2013. máj. 22. 08:56
1 2
 1/18 Platypus ***** válasza:
Egész ötletes cucc. Viszont a siporaxod szerintem már a végóráit éli, ha ilyen sötét, akkor a bacik már a saját tömegüktől nem tudnak rendesen teljesíteni, mert akadályozzák a pórusokban a vízáramlást.
2013. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
sztem tök jó én biztos nem tudnék ilyen gyártani otthon :)
2013. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

ő igen a siporax valóban öreg, csak kapkodtam az egésszel este álltam neki csinálni és fél óra alatt készült el, nem volt időm felújítani, meg kevés a mennyiség a felújításhoz, restarthoz, most gyűlik össze 4-5 liter azt egybe kimosom 2.5 kw os mosóm van azzal szoktam úgy 120 bárral kimosni 150 bar az már darabokra töri, az úgy teljesen gyári új lesz.


Á nem nagy kaland, rengeteget csináltunk kocsi eü dobozokból, fagyis doboz meg átlag van mindenhol, csak két rész kell egy a biológiai töltetnek az megy a fagyisba a szűrővel, köré meg a mechanikai szűrőanyag.

2013. máj. 22. 10:54
 4/18 A kérdező kommentje:

"akvarista02...


De van ám ilyen is

[link]


[link]


Ez pont egy évet ment egy akváriumban, egy szivacsos belső szűrőre volt rákötve, ez kilógott az akváriumból de van ami szépen bele van tekerve, aljzattal kövekkel takarva.


Most kapom úgy lassan vissza a csöveket, magas nyomással kimosom a siporaxot új 200ft-os tömlő és mennek vissza az aksikba. (befelé könnyen belemegy de kifelé már szét kell vágni a tömlőt.

2013. máj. 22. 11:14
 5/18 Pendulum92 ***** válasza:

Okos kis biológiai DIY belső szűrő. Ennek ellenére én a DIY házi külsőmet preferálom, az nem foglal helyet az akváriumban, és több szűrőanyag fér bele. De ahol nem megoldható a külső, ott ez jobb megoldás.


Egy ilyesmi a boltban közelít egy külsőjéhez, gondolom neked a töredékébe került.

2013. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Pendulum92 ***** válasza:

Ezen a csöves dolgon már én is gondolkodtam. A belső szivacsos szűrő végzi az előszűrést, ez pedig a bioszűrést.


Hogy rögzítetted? Szerintem úgy kéne, hogy drótokkal felakasztani az akvárium hátuljára, majd visszavezetni a végét az akváriumba.


(persze engem már nem érint, van jól működő házi külsőm, de egyik barátom biztos kultiválni fogja az ötletet :D)

2013. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is jobban szeretem a külsőket, csak a nejem rám szólt hogy ezt: [link] tüntessem el.


És ne autós eü doboz legyen, vagy vegyek gyári külsőt (otthon csak azt engedi)


Költségek: fagyit megettük , krumplis zsák 20ft, szűrőanyag, pumpa volt, doboz ilyen turkálós bizományiból 200ft tehát 220ft vagy 720 ft és fagyiztunk egyet.


Amúgy ha megveszel mindent akkor kb 4000 ft ha van egy belső szűrőd.(amit fel akarsz tuningolni)

2013. máj. 22. 11:37
 8/18 A kérdező kommentje:

Pendulum92 válasza:.....Hogy rögzítetted?"


Hát 1. kell egy műanyag cső, az meg kell tölteni étolajjal, elejét végét melegítővel, (hőlégfúvó) lezárod, elhajlítod, fogóval összenyomod. (lehet óvatosan gáz felett is)


Majd melegíted a műanyag csövet annyira hogy tudd hajlítani, formára hajlítod hogy passzoljon az akvárium peremére a végére ráhúzod a siporaszos slagot és aba bilincsel rögzíted.(vagy erős kábelkötegelő)


Amit padlófűtéshez használnak az jó, az étolaj azért kell hogy ne törjön meg.

2013. máj. 22. 11:46
 9/18 A kérdező kommentje:
Kimaradt: persze le kell majd vasfűrésszel vágni a műanyag cső végeit.
2013. máj. 22. 11:49
 10/18 Pendulum92 ***** válasza:

"Én is jobban szeretem a külsőket, csak a nejem rám szólt hogy ezt: [link] tüntessem el."



Gondolom esztétikailag zavarja. Egyszerű a megoldás: valami bútorhoz illő dologba belerakod, hogy ne látsszon.

2013. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!