Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tehetem szebbé és...

Hogyan tehetem szebbé és természetesebbé az akváriumom? Milyen élőlények mehetnek még bele?

Figyelt kérdés
50 literes hím guppikkal. Most raktam bele köveket. Van még egy kő csak amikor beleraktam buborékok jöttek ki belőle szóval nem mertem még bele rakni. Világitás nincsen sajnos de valahogy megoldom nem sokára.
2013. máj. 23. 19:06
1 2
 11/20 Pendulum92 ***** válasza:
Kb 8-ra kibővítheted a létszámot. Kicsi barna csigák nekem is vannak, ha nem etetsz túl, akkor nem tudnak túlságosan elszaporodni, amúgy nem csinálnak semmi bajt, kajamaradékon és algán élnek.
2013. máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
2013. máj. 24. 19:42
 13/20 Pendulum92 ***** válasza:

Hát igen, a tipikus növényes-háttér-műnövény-kisvár kombó. nagyon sokan így rendezik be legelőször.


ha csak azokat követed, amiket leírtam pár hozzászólással arrébb, már sokkal szebb lesz.

2013. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Igen-igen :)

Volt egy másik akváriumom ugy 10 évvel ezelőtt. Amokr még divat volt a gömbakvárium. A köveket is most raktam bele...

2013. máj. 24. 21:00
 15/20 anonim ***** válasza:

mondjuk talajnak jlb manadot tennék.Világítás mindenképp legyen 30-45 wattos fénycső.Növénynek meg:

-gömbmoha

-Bolbitis heudelotii

-Myriophyllum pinnatum

-Hottonia palustris

-Microsorum pteropus

A nagyobb nővények hátra a kisebbek meg előre kerüljön . A műnővényeket vedd ki azokat nem igen használják az igazi akvaristák esetleg karantén akváriumban.

Háttérnek egy sima fekete kartont tegyél.

A nővényekkel takard el az elektronikát(levegőztető fűtő szűrő).

A giccses kerámia díszeket vedd ki.

Majd képet küldj :)

2013. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 YourDestiny ***** válasza:
Amit változtatnék: háttér le, fekete fólia vagy fehér karton fel. Aljzatcsere, és ami a legfontosabb, a mű hülyeségeket ki. Várak, kerámiák, és persze a műnövény. Nem csak, hogy nem esztétikus, de simán oldódhatnak az ilyesmiből nem kívánatos anyagok. Köveket, fát tegyél az akváriumba. Ha természeteset akarsz, a természetből építkezz.
2013. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Talajnak van itthon még fekete és fehér természetes nem festett kő. Melyik a jobb. Ma ugy is takaritom ki. A szűrő és a fűtés is jo szerinte. A növényt állatkereskedésben meg vehetem? A fénycső meglesz :)
2013. máj. 25. 08:06
 18/20 anonim ***** válasza:

igen kisállat kereskedésben lehet kapni nővényeket ha persze halak is vannak ott. Én szívem szerint a feketét mondanám mert a sötétebb talajok kiemelik a zöld növények színét és a guppijaid színét is de a fekete háttérrel nem tom menyire lesz majd sötét az akvárium és menyire torzítja el a hatást mármint hogy hol kezdődik a talaj és hogy hol van a fala az akváriumban. Inkább barna lenne a legjobb de ha az akvárium hátuljába több nővényt teszel akkor a fekete is mehet sztem.


de akkor

2013. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

bocsi nem fejeztem be az előbb de akkor inkább valamilyen szálas növényfélét vegyél bele pl:

[link]

[link]

[link]

ebből egymás mellé lehet tenni az akvárium hátuljába vegyesen is akár csak ne legyen túl mű az elrendezése (vagyis ne legyen felváltva hogy 1 ebből 1 abból hanem 2 vaklisnéria 1 Hygrophila 3 meg a Egeria)

2013. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem fekete talajt tegyél. A fehér algásodik és sok halat stresszel. Mellesle a szűrő micsoda? FAN2? Ha igen, akkor kevés. És az akváriumot meg ne takarítsd ki teljesen. Ha mégis muszáj, a víz fele kerüljön vissza, és a addig a szűrő járjon egy vödörben, ugyanabban a vízben.
2013. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!