Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztultak ki az algaevöim?

Miért pusztultak ki az algaevöim?

Figyelt kérdés
Kb 1 fél éve vettem őket,de eddig bírták,nem látszott rajtuk semmi betegségre utaló jel,hisz a többi halaimnak semmi baja,ha valaki tud magyarázatot adni akkor irjon.előre is köszi
2013. máj. 24. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Leírnád az akvárium jellemzői, milyen berendezéseket használsz, hol van az akvárium, illetve milyen halak vannak benne? Vannak itt tőlem sokkal tapasztaltabb emberek, majd ők válaszolni fognak, de ezeket írd le mindenképp.
2013. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt le tudnád írni, hogy mekkora helyen voltak, milyen halakkal és milyen a szűrése? Enélkül mi is csak találgathatunk.

2013. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kellenek az akváriumi adatok
2013. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
54literes az akvárium, 450es szürő csak élönövény és gyökér van benne és 10 szumi 6 márna 6 zebradánió ezek 1 éve vannak így
2013. máj. 24. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.


1: szerintem eleve túltelepített az akvárium, de algaevőknek ez nem kéne hogy probléma legyen, szívósabbak mint a többi hal általában.


Arra tippelnék, hogy megettek alulról vmi oda nem illő dolgot, vagy a gyökerek / növényekben volt vmi nem jó.

2013. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen a karácsonykor vett akváriumokban most kezdődnek a halhullások.


Egyszerű az ok, én úgy szoktam mondani amit nem bír el az akvárium kidobja, amit tehetsz első lépésben az annyi hogy ne vegyél több halat, biztos lesz még pusztulás, ez addig folytatódik amíg a halak létszáma nem redukálódik annyira amit az 54-literes akváriumban levő kb 35 liter víz a szűrőfelület nagysága függvényében elbír.(a szűrőd szivacs mérete számít, nem a 450Lit/óra)


Tehát nőnek a halak, nő a vízre nehezedő terhelés, koszolódik az ajzat, romlik a szűrő hatékonysága a túltelepítés miatt.


Most ha az elpusztult alga evő pl anci volt, akkor ott esetleg lehet etetés probléma, nem tudom zöldséget adtál nekik vagy sem, kb 8 cm körül lehettek és ilyenkor kicsi már nekik az 54 literes, plusz ha nem kapnak külön rostokat akkor a fa dekor mérete is számít ilyenkor, szükségük van rostokra. A fa csersav tartalma segíti az emésztésüket,ad nekik rostokat, de nem pótolja a zöldséget Én azt tapasztaltam hogy hosszú távon a csapvíz keménységét sem tolerálják.

2013. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(Most fogalmaztam ám megint)

Érthetőbben, van egy aksid egy éve, fél éve gyarapítottad a létszámot az írod algaevőkkel, az akvárium flóra az mondta neki ez sok, pár halnak menni kell, ha az algaevők körül nem voltak rendbe a dolgok akkor te adtad meg az irányt melyik halak legyenek azok, ki a leggyengébb láncszem.

De ez nem azt jelenti hogy minden marad így, a halaid kifejlettek már, vagy drasztikusan lerövidül az élettartamuk, vagy apránként potyognak majd ki.

22 hal az sok, erre a víztömegre.

2013. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

A szűrőd valószínűleg gyenge, az akváriumban túl sok a hal, ezenkívül egyáltalán nem 50 literbe való fajok, köztük csipkelődő halakkal.


Másik ok: fa nélkül algaevőt nem tartunk. Az emésztésükhöz elengedhetetlen.

2013. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!