Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tud olyan berendezést...

Valaki tud olyan berendezést (levegőztető, szűrő), amit házilag is ellehet készíteni, és nem szükséges hozzá áram?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mármint az elkészítéséhez nem kell áram, vagy a használatához?


Elkészíteni el lehet áram nélkül, de elég komplikált.


Használni áram nélkül azt nem tudom, hogy jutna ilyen az eszedbe... akkor ugyan mitől menne?

Ha létezne ilyen dolog, akkor világhatalomra is törhetnél vele, mert ingyen energiád lenne. :)



A leszívó cső működik áram nélkül. Ez egy gumicső, amit belelógatsz az akiba, a másik végét megszívod, és alacsonyan tartod. A víz meg kifolyik a gravitáció miatt.

2013. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na ez eszembe se jutott :) valamit csak ki lehet találni, hogy a megszívással megvalósuljon :D majd megalkotom :)
2013. máj. 26. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Arra mondjuk van pár ötletem, hogy megszívással mit lehet megvalósítani, csak nem fér bele a halak-akvarisztika témakörbe. :)



Nem tudsz megszívással se kitalálni semmit. Az csak lecsapolásra jó, de a vizet valahogy vissza is kell tenni az akváriumba.

Józan paraszt ésszel belegondolva, ha létezne ilyen, akkor létezne örökmozgó, és nem lenne energiaválság a Földön.

Ahogy mondani szokták, "nincs ingyen ebéd". :)

2013. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk áram nélkül nem lehet de ha van esetleg németbe járó ismerős akkor lehet használt napelemet hozatni.Nem adom el őket!!!! Nekem van egy pár darab ilyen, kell egy aksi, egy 12v-ról 220 ra átalakító és van 220V. Nekem megvan minden automata töltő minden.


Tehát simán mehet a szűrő róla.


[link]


De még törpülök hátha eszembe jut valami.

2013. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hülye gyerek, mármint én! Fogsz egy nagy kereket felpumpálod és azok a régi fajta zöld színű műanyag dobozos szivacs szűrők ilyen 800 ft, mennek róla állt suliban a kert végében volt egy guppis kád, nem volt áram és arról ment, ki voltunk tiltva a káddal a házból, csak minden nap fel kell pumpálni és nem árt csere kerék, nekünk úgy rémlik zsuk gumi volt.
2013. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igy néznek ki levegővel megy [link]
2013. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

arra a témára ne térjünk ki sztem :D

amúgy meg csináltam egy eszközt, a neten találtam hogyan lehet házi szűrőt csinálni, csak annyi hogy a levegőztető segítségével megy, most olyan szerkezetet csinálok, de mégsem pont olyan lesz, szóval még kísérlet alatt áll a dolog, de alakul :) még agyalok hogy mit hogyan kell csinálni, de ha kész lesz esküszöm felteszem a képet és belinkelem neked :D

2013. máj. 26. 18:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Az jó lesz, ez az utolsó barkácsolásom: [link]
2013. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
képzeld találtam egy olyan linket, vagyis nem csak egyet, mert egyre több helyen írják, levegőztető áram nélkül :D na ezt kapd ki
2013. aug. 31. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!