Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizi hortenzia, vagy Fodros...

Vizi hortenzia, vagy Fodros vizikalász megél 15W fényben?

Figyelt kérdés
Vagy milyen növények vannak anubius, salangos vizipáfrány, gömbmoha, valiznérián kívűl amik megélnek 15W fénynél.. 63L akvárium.. szűrés erős!
2013. máj. 26. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
nem ezeknek közepes fény kell
2013. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem. Bár kérdés, hogy a fodros vízikalászt nem-e kevered a hólyagos vízikehellyel, ahogy sokan teszik. A vízi hortenzia rettentően fényigényes. Egyszer megpróbálkoztam vele, közel 0,5W/liter fény alatt egy-két hét alatt teljesen tönkrement, tápozás mellett. A te fényerőd ennek a fele.
2013. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
A fodros vízikalász szinte mindig hólyagos vízikehely valójában. És az prímán megél ilyen fényen. Viszont 63 literbe marha nagy lesz, méteres leveleket hoz. A csipkés vízipáfrány és a Lomariopsis is megér egy próbát.
2013. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:

Gondolom gyári tetőd van. Tegyél bele LED szalagokat, ha bővíteni akarod, mivel tudom, hogy még egy csövet beszerelni szinte lehetetlen.


(én most építettem be ~2m hidegfehér LED-et.)


Egyébként a hólyagos vízkehely és jávai moha tuti megél 15w alatt is. Én azért bővítettem, hogy jobban nőjenek.

2013. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Norbig ***** válasza:
A fodros tuti jól el van nekem ennyi fénnyel,és hozza a leveleket.
2013. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Woodoo001 ***** válasza:

Miután hozzájutottam pár szár frissen vágott Vízi hortenziához (kedves akvakertész kollégától "gallyazás" után kaptam őket) rákerestem, hogy meg fog-e nálam maradni ( T8 15W/ 54 liter, gyári szett). Nem sok jóra számítottam.

Bedugdostam őket a talajba és vártam... Mit mondjak, megvoltak, tartották magukat, de csak vegetáltak... Egy hét múlva látványosan elkezdtek lyukacsosodni a levelek + mivel gyökere még nem volt fel-felúszott a vízfelszínre 1-1 növény amit rögtön szépen vissza is dugtam (nem kellett volna, de rögtön leírom miért...)


Már kezdtem feladni, de mivel sajnáltam őket, gondoltam utánaolvasok! Elolvastam újra ezt a kérdést és mivel a sors is úgy hozta, egyik hétvégén elhoztam öcséméktől az ugyan ilyen műanyag gyári tetőt, amit azonban nemrég YourDestiny nagyszerű tanácsára tükörfóliáztam.

Mire hazaértem az egyik növény újra a víz felszínén lebegett, de mivel ezt egész hétvégén át te(he)tte és ráadásul pont a fénycső alatt, így szemmel láthatóan elkezdett gyökeret ereszteni.

Lássanak csodát, kicseréltem a tetőt és a tükörfóliázott tető alatt helyrejöttek. A tönkrement leveleket azért levágtam, de azóta hosszú gyökereik futnak szanaszét, szépen nőnek, üde zöldek, új hajtásokat hoznak, szóval köszönik szépen megvannak a tuningolt 15W alatt... (pár lyuk azért van a leveleken, de az a csigák műve kb. + mivel egy nagyobb akváriumot tervezek, így csak "átvészelnek" ebben a növények, így nagyon alap folyékony tápot kapnak csak heti 1x...)

2014. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Érdekes, nálam 0,41W/l fény alatt se maradtak meg. Pedig volt tápozás is :)
2014. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Woodoo001 ***** válasza:

Elhiheted hogy én is meglepődtem... :)

Csináltam gyorsan egy képet, bár szépnek nem mondható, de azért a lényeg látszik:

[link]

2014. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!