Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha vakaróznak a halaim mit...

Ha vakaróznak a halaim mit tehetek?

Figyelt kérdés

nomeg ha a növények inkább barnás zöldes színüek semminthogy élénk zöldek lennének .

1 kicsit sárgás a víz mangrove gyökér van meg vasfa az aksiban.lehet ez a probléma?

sera florena minden héten,aquaplant co2 minden 2. héten

halaknak sera fishtamin minden másnap.. valaki segítsen.

Salx Narval érdekelne a véleményed.. de Lucky is írhatna valamit :)kösz


2009. okt. 5. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!A vakaródzás elképzelhető hogy a darakór előjele.A fishtaminból adagolásnak megfelelően adsz?Mert nekem valami Aqua foodos halgyógyszer tápom van,Megelőzés cséljából hetente kell csak adni.Én azt betartom.A növények a nem megfelelő fénytől is elsárgulhatnak,elhalhatnak.Vagy nem elég erős a fény,vagy túl erős,bár szerintem inkább az előbbi.A víz sárgulása szerintem elképzelhető hogy kioldódó dologtól van,ami a vába van.Nem tudom mennyire,és hogy kell az ilyen fát előkészíteni,de én mindenképpen kifőzném mielött beleteszem az aksiban,de ebben inkább Salx Narval tud segíteni.(SN) Üdvözlettel:Lucky.Még visszanézek.Ha kérdésed van írhatod,reméljük tudunk segíteni.(sárgítani,ha jól tudom amúgy a csersavpor is sárgítja a vizet,szoval lehet hogy valamiféle sav oldódik ki fából.Pl a garnélás akváriumokban használnak száraz leveleket,az a kioldódó anyagokkal sárgítja a vizet,Savanyítja,és a garnélák is szivesen csipegetik.Mostmár tényleg Szia:).
2009. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Lucky Remélem SN is betér megválaszolni:)
2009. okt. 6. 14:16
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Először kellene csinálni egy 30%- os vízcserét, majd két nap elteltével még egyet.Ha ezután is vakaróznak és más nem látszik,akkor oldjál fel egy pohárban Aquafuránt ez egy baktériumgátló gyógyszer.Az adagolás a gyógyszeren 3-napig legyenek a vízben, utána vízcsere 40%-os.A vizet sárgára színezi, de mivel úgy is sárga, nem lesz feltűnő.D.Hogy mitől sárgul a víz, hát ez egy jó kérdés.Lehet, hogy a fától, ha nem áztattad ki rendesen, de lehet, hogy az ázalék szaporodott fel, ez magyarázná a vakarózást is.A növényekről és a fákról, kellene tudnom, hogy mióta vannak a vízben, és kellenének még a fényforrás adatai és a világítás ideje.Ill nem e sárga fényű a fénycső, mert már ilyen is volt.D.Valószínű kell egy kis tápsó a gyökerekhez és a fénycsövet majd meglátjuk.Kell még az aksi mérete is.Egy kis talajtakarítást is csinálhatnál, hamár vizet cserélsz, és a szivacsot is nyomd ki párszor,( ne mosd ki teljesen)Majd visszanézek. SN.
2009. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!