Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 54 literes akváriumom,...

Van egy 54 literes akváriumom, most állítom még össze, szerintetek jól csinálom?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumom és a következő halakat szeretném bele tenni:

3 db foltos és 3 db albínó páncélos harcsa

10 db pink dánió

1 pár sima ramirezzi

3-4 guppi vagy platti

1 db fátyolos aranyanci

4db almacsiga


Ha a halcenti/liter arányt nézzük, akkor azt bőven meghaladom, de én abban gondolkoztam, hogy a páncélos harcsák az aljzathoz közel, csapatban mozognak, a dániók szintén csapathalak, inkább a felső részen úszkálnak, belőlük is több kell. De szeretnék még egy pár ramirezzit, és 3-4 valamilyen guppit vagy plattit, egy hímet és hozzá 2-3 nőstényt. Az aranyancit pedig praktikus okokból is szeretném, egy kb 4 centiset, ha megnőne akkor pedig lecserélném egy kisebbre. (A csere alatt azt értem, hogy megpróbálom eladni, vagy elajándékozni, és venni helyette egy kicsit újra.)


Az almacsigáim már megvannak, van egy gömbmohám, és egy kisebb növényem középtájt szétültetve, meg egy háttérnövényem is hátul szétültetve, nevüket sajnos nem tudom... Van egy vasfám középen, ami kicsit megszínezte a vizem,de engem látványban nem zavar és úgy tudom, hogy kártékony hatása nincs. Tervezek még egy bujkálót, de még nem találtam meg az igazit... :D

Aquael fan filter 1 plus szűrőm van, fűtés még nincs, de télre lesz az is. 15 W-os fénycső, állandóan megy a világítás.


Ki mit gondol? Megférnek ezek a halak együtt, vagy mondjak le valamelyikről?


És lenne még egy kérdésem, az almacsigáim 4 napja vannak meg, és máig aktívak voltak, mászkáltak, ma pedig hol az egyik, hol a másik, meg sem mozdul, lebeg a vízen, de élnek, csak nem túl aktívak, kicsit meg is ijedtem. A növények egy hete vannak a vízben, és vannak elrohadt levelek néha, amiket le is szedegetek, de attól tartottam, hogy már ennyitől is elnitrátosodik a víz, és úgy tudom a csigák veszik ezt észre a legjobban.

Szóval a kérdés, hogy a víz nitrátosodását hogyan tudom kiszűrni anélkül, hogy csigáim pusztulnak el? És most vajon ez a baja a csigáimnak, vagy csak alszanak? :D


Várom a válaszokat, és köszönöm a segítséget!



2013. máj. 29. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem raknék 54 literre 6 harcsát. De a dániókat sem. Minimum 80-100 liter kell nekik. Nekem 60 literbe elpusztultak. Most 170 literbe van 10 dánióm.
2013. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"a víz nitrátosodását hogyan tudom kiszűrni " szűrőd a vizet?

heti 15-20% vízcsere kordában tartja a nitrátszintet

2013. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg hal 54 literbe!

A hal cm/l arány nem amiatt van, mert egy szintben vannak a halak és zavarják egymást. Ha túltelepíted, a szűrőd nem tudja majd elég gyorsan tisztítani a vizet, és felborul az egyensúly.

Ezen kívül figyelni kell az egyes halfajok helyigényére is.

Ramirezinek minimum 80 liter kell, ancinak is legalább 90 liter.

Én plattit se igen javasolnám.

Dánióból úgy jó, ha van 8-10 db, de ekkorába az már megint sok lenne.

Ekkora akváriumba javasolnék:

1 db betta + 6 db törpe páncélos harcsa, vagy

8-10 db nano hal + garnélák.

Dániókból is van ami jó lenne, pl: [link] - ő pl nano méret.

csigát rakhatsz melléjük, de almacsigára azért figyelj, mert tapasztalatom alapján hajlamos belekóstolni a növényekbe.

2013. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg hal, 54 literbe jó ha van 30-35 liter víz, a fan 1 szűrő meg talán 6 páncélos+1-2 hal után tud takarítani több után nem. Tehát ami ez felett van az sanszos hogy elpusztul.(ammónia v nitrit mérgezés) A ramirezi lágy vizes, kényes hal, erős jó minőségű szűrővel javasolt.


Jó szűrő a fan1 nem vitatom, de csak nagyon kis gárdához,és fele ekkora akváriumba, minimum 2 ilyen szűrővel oldanám meg az 54 liert.

Van régebbről egy galéria, a képnevek elmondanak mindent, a szűrőfelület nagyság számít ha egészséges akváriumot akarsz.


[link]

2013. máj. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jav: páncélosok azok 6 db törpe páncélos harcsa amit az előttem író is javasolt.
2013. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Túl sok ennyi literre.
2013. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, ramirezit 100 liter alá ne tegyél. Egyébként se való mellé páncélos. Ne dőlj be a neten írt békés szövegnek. Nem békés, szeret csipkelődeni.
2013. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2013. jún. 5. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!