Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell az akváriumba légpumpa,...

Kell az akváriumba légpumpa, ha van szűrővel egybe épített?

Figyelt kérdés
Van egy Eheim Aquaball szűrőm, ami nyomatja bele a levegőt az aksiba. De, ismerős azt mondja, hogy kell bele légpumpa, mert a szűrőslevegőztető nem jó... De már fél éve megvan az aksi, és semmi, de semmi bajuk nincsen a halaknak. Akkor most mivan?
2009. okt. 6. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd nem véletlenül egy kereskedő?:DNem kell,ha valami baj lenne azzal akkor már rég meghaltak volna a halak...Szia Lucky
2009. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hinném, de érdekeseket szokott mondani... Azt mondja, vagy 2 évig volt akváriuma... Azt közbe olyan hülyeségeket mond...már nem nagyon szoktam neki hinni... Köszi a választ!

Am, a légpumpa miért jó? Azt értem, hogy levegőt nyom bele a vizbe, de miért jobb mint egy szűrőlevegőztetővel egyben? Vagy mire használják?

2009. okt. 6. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.A légpumpát fel lehet használni pl sórák keltetésnél.Ott szűrés úgy tudom nem kell viszont levegő igen.A profi,drága szűrőknél külön van a szűrő és külön a légpumpa,ugy tudom,de elektronikában nem vagyok akkora ész...Nekem külön van a légpumpa,és külön használom a szűrőt,mert a szűrő 0-24órába megy a légpumpa pedig 10-21 ig.Szoval...Nekem kell,mert nem tudok alugni a búgástól,de a víz szűrését biztosítom,meg a vizet is mozgatja ami valamelyest juttat oxigént a vízbe.Továbbá azthiszem van olyan szűrő amit légpumpa működtet.Persze az nem valami jó.És azt sem tudom hogy pl a külső szűrő levegőztet e.De minden képp érdemes a légpumpát használni nagy akváriumoknál.(az enyém nem nagy.54 l,de használom a már említett okokból.Szia Lucky
2009. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az Eheim szűrőd, tökéletesen elég.Ha nem keverne levegőt akkor is.Elég, ha a víz felszíne mozgásban van, persze, ha nincs túltelepítve az aksid és növény is van.
2009. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!