Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek NANO akváriuma?

Van valakinek NANO akváriuma?

Figyelt kérdés

Megtetszett a NANO akvárium, de ugy néztem, nem valami olcsók, ahoz képest, amekorra a méretük, és nem sok halat, vagy egyáltalán nem érdemes bele tenni. Illetve nehéz agondozása, karbatnartása. Mennyi igaz ebből? Akinek van, tud róla sokat, mik a tapasztalatai, megéri venni, vagy ez inkább olyan "dísz" a többi akváriumhoz képest. Van egy 70 literes aksim is. Szóval nem tapasztalatlanul vágnék bele.

(Elnézést a sok kérdésért, de gondoltam egybe irom őket.)


2009. okt. 6. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Szia a nano akvárium kis akváriumot jelent,úgyhogy nem értem mi a drága benne.veszel egy kis akváriumot 10-25 liter \egyébként 50 liter alatt már nano nak szokták hívni,de az igazi nanok 3-10 literesek,de ehez már vérprofi akvarista kell aki fent tudja tartani a biológiai egyensúlyt\belevaló szűrőt esetleg levegőztetőt ajzatot betelepíted a nővényeket néhány guppi méretű halacskát,vagy rákot.mivel írtad van akváriumod szerintem neked egy 20-25 literes megfelelő lenne abban fent tudnád tartani a biológiai egyensúlyt.
2009. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát.Nézd,ha tetszik,belevághatsz.De Általában úgy tudom Co2 adagoló van majdnem mindegyikben.Az nem a legolcsóbb.De nem hiszem hogy muszály lenne,És attol függ az ára hogy a 400 ft-os növényt veszed e vagy az 1500ft-os at.Én is szeretnék majd gyet,de mint már írtad,nem igazán van benne hal,max egy pár darab.Akkor,ha nem a fő célod h minél több és szinesebb halat tarthass,hanem az első ránézésnél,valami igazán szépet láss,akkor nyugodtan csinálhatsz egyet.De amúgy,nem annyira könnyű olyan szép akváriumot csinálni,mint ami a képeken van.Szerintem,inkább azt a 70 literest dobd fel sok sok növénnyel.A nagyobb-ban több hal is befér,tehát mozgalmas is és szép is lesz.Üdv Lucky
2009. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

bocsánat lemaradt :)


igen ez csak olyan dísz ami nagyon szép és nem muszáj élőlényt beletenni lehet "csak" tisztán növényes is.De hát a "nagy" akvárium is általában a lakás dísze :)

2009. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előző válaszát olvasva,jutott eszembe,hogy ha mondjuk egy 20literes akváriumot jól benövényesítesz,és megvan minden elektronikád,egy csapat red cherry nagyon jól mutatna,hisz nagyon aranyosak.Ha azt összehozod,és csak vízcsere van és kajáltatás,nem állandóan algakaparászás meg minden,akkor le a kalappal.De...Ami még drága lehet,az a megfelelő világítás.Ha garnélákat választasz lakónak,akkor nem szabad túl erős fénynek lennie,tehát úgy válogass növényeket is,aminek nincs nagy fényigénye.lucky.
2009. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem. hát igen.. sokat gondolkodom, hogy majd jövöre 200 liter vagy 20 liter... de inkább a nagyobb mint kisebb lenne a jobb.. Csak most nincs hely...:D Szép egy NANO akvárium de sokan mondják, hogy hamar bealgásodik, meg más mint egy nagy, és inkább csak növényeket szép benne tartani, vagy esetleg 1-2 garnélát. Meg drágábbak a kellékek...(az szubjektív kinek mi a drága, de szerintem.) Egy-két helyen néztem... ondjuk nem olyan sok helyen de pl. 30 iter=30 000HUF. Csak összehasonlításként 70 litereset vettem 27 000 HUF-ért Kompletten, mindennel(technikai dolgok)... És még ígyis olcsóbb volt. De, aztán lehet, hogy 1-2 év és lejebb megy az ára.
2009. okt. 6. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondod hogy a 30 liter 30000ft?És nincs benne felszerelés?Merthogy a 70esre azt mondtad hogy az FELSZERELÉSSEL 27.Akkor ott valamit elnéztél.Az üres 30 literes aksi inkább 3000,és nem 30000.Vagy nem erre gondoltál?
2009. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
felszereléssel, bocs... lemaradt
2009. okt. 6. 19:57
 8/10 A kérdező kommentje:

nem akarnék ide belinkelgetni oldalakat, se reklámozni oldalakat, céget... de itt találtam:

[link]

2009. okt. 6. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Így már értem mire mondtad,de az a helyzet,hogy ha az akváriumodad csurdultig töltenéd arannyal és gyémánttal,akkor nem 27e ft lenne hanem 270000000000000000000000000000000000000ft.Ez az akvárium olyan profi felszerelésekkel van összeállítva,olyan anyagokat adnak hozzá stb stb...Ugyhogy,ez nem az akvárium ára,ez az elektronikáé,és a kezelőszereké,kajáé,és még persze az aksi is,de az 1 ezres max...Üdv Lucky.
2009. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Meg kell venni egy 10Literes aksit 1000Ft- ért, és te magad alakítsd ki benne az életteret.Mert készen, 4-5 szörös az ára.Hol marad akkor a sikerélmény, ha mások csinálják meg helyetted.Fent lehet tartani, rendszeres gondozással, vagy ha a pénz nem gond akkor,felszereléssel.Nem kell elsőként 2000Ft os növény.Talaj, kő,esetleg vasfa,jávai moha,forrásmoha,és víz tetejére egy két kisebb úszónövény.Ha ez megmarad apránként lehet próbálkozni drágább növényekkel.A CO2-t tablettával is tudod pótolni.Egy két guppi fiút, vagy garnélát tarthatsz is benne.De a helyedben én is a nagyot választanám.SN.
2009. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!